www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 04/20/2018 - 13:58

Jestliže se váš potomek rozhodl pro hokej, můžete si jedině gratulovat. Bylo by krásné, kdyby se každé dítě zamilovalo do nějakého sportu a věnovalo se také něčemu jinému než sezení u počítače. Rozhodně se nebojte jeho snahu všemožnými způsoby podpořit. Doprovázejte ho na tréninky a pořiďte mu dobrou výstroj. I kdyby z něj nakonec nikdy nebyl profesionální hokejista, brát koníčky vážně se vyplatí. Jedině tak u nich dítě vydrží dlouhá léta.

Teď přes léto se na ledě moc trénovat nebude. Místo hokejek se vezmou do ruky florbalky, bude se chodit do posilovny a trénovat výdrž. A právě to vám dává možnost využít letní přípravu k výběru toho správného vybavení. Kde jej nakoupit a podle čeho zvolit?

Hokejka je základ

Jako první vám nejspíš na mysli vyvstanou brusle a hokejka. Co se týče hokejky, vybírejte samozřejmě podle výšky dítěte. Správnou délku poznáte snadno. Bez bruslí by hokejka měla být po nos, s bruslemi po bradu. A nedivte se, pokud v obchodě nenarazíte na velikost, kterou by vaše dítě potřebovalo. Hokejky se zkracují.

Pak je rozdíl ještě v tvrdosti. Dětem se doporučují ty nejměkčí hokejky, jež se snadno prohnou a lépe s nimi vystřelíte. Na druhou stranu tvrdost je velmi individuální a co vyhovuje jednomu, nemusí být dobré pro druhého.

Brusle jsou klíčové pro pohyb

K čemu by hráčům bylo, kdyby dobře uměli pracovat s hokejkou, ale nezvládli se pohybovat po hřišti? A právě proto jsou tak důležité brusle. Na noze musí sedět, člověk se v nich potřebuje cítit pevně a bezpečně. Proto je potřeba vybrat příjemně polstrovaný model, který noze umožňuje dýchat a snadno se zapíná. Velmi důležitá je také kvalita nože. Ten se standardně vyrábí z odolné oceli, jež odolává předčasnému stárnutí i korozi, navíc povoluje opakované broušení. Tedy aspoň u společnosti Bauer, která má ve výrobě bruslí dlouholetou tradici, je tohle standard. S bruslemi této značky určitě chybu neuděláte.

Nezapomeňte na ochranné prostředky

Větší investice se vyplatí také do všech ochranných prostředků. Mezi ty se řadí helma, suspenzor, rukavice, dobré kalhoty, nákrčníky, chrániče holení a loktů. V dětském podání hokej možná ještě není tak tvrdý sport, nicméně je dobré se zraněním vyhýbat už od začátku.

Jestliže si s výběrem hokejového vybavení nejste jistí, poraďte se přímo s trenérem vašeho dítěte. Nebo se zastavte osobně třeba do nějaké pobočky firmy Bauer. Rádi vám tam poradí.

reklama: