www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 08/12/2019 - 09:09

Svůj domov byste si měli zařídit především podle toho, co se líbí konkrétně vám. Určitě ale není na škodu podívat se, jak to dělají jiní. Okoukáte nějaké praktické vychytávky a inspirujete se. Nebo si o něčem řeknete, že jde o úplnou hloupost, na tom nesejde. Každopádně je dobré hledat rady zkušenějších. Pojďme se tedy podívat, jaký nábytek byste si mohli dát do svého obývacího pokoje.

Vezmeme to od těch nejobvyklejších kousků až k méně důležitým, které váš obývací pokoj vůbec nepotřebuje.

Sedací souprava: Královna místnosti

Jestli je něco nezbytností, tak právě sedací souprava. Dnes jsou v kurzu velké sedačky, nejlépe ve tvaru L či U, máte-li na ně místo. Nebojte se ani výrazných barev, vždyť gauč je často hlavním prvkem, a tak by měl upoutat pozornost. Co se týče materiálu, trendy se příliš nemění. Kůže nebo textil, volba je jen na vás.

Konferenční stolek: Na mlsání i občerstvení pro návštěvu

V obývacím pokoji se usazují návštěvy, a právě proto potřebujete také konferenční stolek. Kam byste jim jinak naservírovali občerstvení? Doporučujeme vybrat stolek s poličkou, na kterou lze odložit novinky či ovladač od televize, ať se pro něj ze sedačky nemusíte zvedat.

Obývací stěna: Vlastně už trochu přežitek

Dřív se ve velkých obývacích stěnách vystavovalo porcelánové nádobí po babičce. Dnes už je obsahuje málokterý obývací pokoj. Nemusíte si kupovat celou sestavu skříněk, jestli nepotřebujete úložný prostor, postačí třeba jedna nízká komoda a jedna polička. A když si budete chtít pořídit celou obývací stěnu, brzy zjistíte, že i dnešní stěny se skládají spíš z nízkých kusů nábytku.

Stolek pod TV: Možná úplná zbytečnost

Stolky pod TV se kupují o něco méně než dříve. Stále více a více lidí si totiž televizi dává na zeď. Na druhou stranu, jestli potřebujete někam dát domácí kino, přehrávač a jinou elektroniku, takový stolek je k tomu jako dělaný.

Pak existuje samozřejmě ještě hromada dalšího nábytku vhodného do obývacího pokoje. Taburety, toaletní křesla, lenošky, stoličky, komody, knihovny, lavice nebo barové vozíky. Výše popsané kousky však tvoří jádro.

reklama: