www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 03/02/2023 - 14:50

Chování koní je ohromným závazkem, který vám však každým dnem přináší radost, viditelné výsledky i vzájemné souznění. Pokud chcete, aby byl váš mazlíček v dobré kondici, těšil se z dlouhého života a předcházel nepříjemným problémům, zaměřte se na správnou stravu. Na co nesmíte zapomenout?

Krmná směs

Předmětem tohoto článku není vysvětlovat vám nejzákladnější principy přirozeného koňského stravování. Zaměříme se spíše na trochu odlišnou oblast, jíž jsou granule pro koně a další důležité doplňky. Jejich účelem není naplnit žaludek zvířat, ale spíše jim dopřát nezbytné minerály, vitamíny i aminokyseliny. Zmíněné živiny se totiž jen velmi složitě získávají z běžných pokrmů, a proto je nutné je pravidelně suplementovat.

Přesně proto přichází na scénu speciálně vyvinuté granule, které disponují esenciálními aminokyselinami v koncentrované formě, chelátovou podobou minerálů i snadno stravitelnými vitamíny v přesném poměru. Díky nim podpoříte adekvátní regeneraci po výkonu, budování svalstva i jeho poctivé udržení po dlouhou dobu.

Dostatek energie

Nezapomeňte ani na vitamíny pro koně, kdy dobrým příkladem je třeba produkt pod názvem Dromy MinVin. Ten je stoprocentně testovaný a splňuje nejnáročnější požadavky na kvalitu živin i jejich správný poměr. Jeho benefitem je i vysoký obsah probiotik, jež zlepšují trávení a posilují střevní mikroflóru.

Pokud svého mazlíčka často zatěžujete, musíte myslet i na vhodný zdroj energie. Mezi nejrozumnější volby patří správně zpracovaný řepkový olej s antioxidanty, který lze bez problémů podávat i dlouhodobě, přičemž se nemusíte bát pozitivního testu na doping. Benefitem je i postupné uvolňování, tudíž se hodí i v případě delších výkonů. Zároveň vás potěší nízká cena, díky čemuž nezruinujete své peněženky.

reklama: