www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 05/20/2018 - 12:18
Druhou pozici po kvalifikaci si Kornfeil nejen udržel, ale dokonce chvíli vedl a zajel rekord okruhu, který byl ovšem následně překonán. Postupně se pole závodníků sjelo a Kornfeil v jeden moment vyjel z trati, a protože se ji tím zkrátil, udělili mu komisaři penalizaci 1,3 sekundy ke konečnému času. Nakonec ale vzhledem k rozestupu mezi závodníky nehrála roli.
Další dramatický moment zažil Kornfeil v závěru. Těsně před ním spadl Ital Enea Bastianini a český jezdec neměl jinou možnost než jeho motocykl přeskočit. Potom dopadl mimo trať a motokrosovou vložku bravurně ustál.Incident stál Kornfeila pokles na osmou pozici. V poslední zatáčce v boji o vítězství skončil na zemi Ital Marco Bezzecchi, jemuž se nestačil vyhnout Španěl Jorge Martín a také havaroval. Do cíle dojel jako první nikým neohrožován Fabio Di Giannantonio, jehož radost ale netrvala dlouho. Dodatečně udělená třísekundová penalizace za zkrácení trati Itala odsunula až na čtvrtou pozici a premiérovou výhru slavil Španěl Albert Arenas.
Kornfeil dojel bezpečně šestý a o místo ho nemohla připravit ani penalizace. V průběžném pořadí MS zůstal český jezdec devátý, navzdory nedělní nule je stále v čele jeho týmový kolega Bezzecchi.

reklama: