www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 08/05/2018 - 11:54
Úžasně si počínal během závodu MOTO 3 Jakub Kornfeil. Bylo se opravdu na co koukat a málo scházelo aby západ ovládl, nebo skončil na zemi. Závody začal na první místě, když vyjížděl z nejlepšího místa na startu. Vedení udržel a hned si vytvořil náskok jedné vteřiny na celé startovní pole. Hejno hladových vlčáků se však drželo těsně za ním. Přesto český závodník zvýšil vedení v závodě na 1,8 vteřiny. Diváci na tribunách v Brně začali šílet. Dramatům však nebyl rozhodně konec.

Kornfeil se patrně rozhodl šetřit pneumatiky, nechal se dojet a zařadil se mezi závodníky. Vypadalo to dokonce, že na nejlepší ztrácí. Postupně se začal propadat a spadl až na desáté místo. Jako by si prohlížel ty nejlepší soupeře. Nikdo v tu dobu nebyl schopen odjet a Kornfeil se opět začal nadechovat. Postupně předjížděl soupeře a sedm kol před cílem byl na druhém místě. A čelo závodu neopustil až do konce. Střídal se ve vedení, ale odjet ostatním se mu bohužel už nepodařilo. Na čele závodu se to stále přelévalo, ale nejvíc se ve vedení střídal právě náš závodník. Ještě kolo před cílem vedl.
V posledním kole se Kornfeil dostal na třetí místo a pár set metrů před cílem ho málem sejmul soupeř Rodrigo, který ho vytlačil až mimo dráhu. Kornfeil se však nedal, ale v tu chvíli trochu ztratil. Jeho stíhací jízda už byla marná. První dvojici závodníků předjet nedokázal a svoje fantastické představení zakončil na třetím místě. Povedlo se mu zopakovat to co jeho velkému vzoru Lukáši Peškovy. Stejně jako on dojel v Brně třetí. V dramatické koncovce vyhrál Ital Fabio Di Giannantonio, druhý skončil Španěl Aron Canet. Druhý český jezdec Salač dojel poslední na 24 místě. Pro něho to však byla obrovská zkušenost.

"Přepadla mě taková euforie, že jsem si na pódiu zazpíval i italskou hymnu. Od všech lidí jsem slyšel, že musím stát na bedně, tak se to povedlo," řekl novinářům Jakub Kornfeil po závodě. „Nasadil jsem skvělé tempo, ale věděl jsem, že mě skupina sjede. Osm kol před cílem jsem za to zase vzal, vpředu jsem se cítil dobře, ti kluci jeli rychle i hlavou. Ke konci jsem se to snažil zase táhnout, také proto, aby si diváci závod užili. Při nájezdu do posledního kola jsem si říkal, že by mě mohli odmávnout předčasně, když jsem v čele, ale dva kluci mě ještě přeletěli, ale takové už jsou závody," přiblížil průběh závodu český jezdec.

Grand Prix České republiky silničních motocyklů Moto 3:
1. di Giannantonio (Itálie, Honda) 39:09,124
2. Canet (Španělsko, Honda) +0,112
3. Kornfeil (ČR, KTM) +0,339
4. Bastianini (Itálie, Honda) +0,560
5. Rodrigo (Argentina, KTM) +0,771
6. Bezzecchi (Itálie, KTM) +0,896
-----
24. Salač (ČR, KTM) +41,511

Průběžné pořadí MS
1. Bezzecchi (Itálie, KTM) 133
2. Martín (Španělsko, Honda) 130
3. Di Giannantonio (It., Honda) 116
4. Canet (Španělsko, Honda) 112
5. Bastianini (Itálie, Honda) 97

6. Kornfeil (ČR, KTM) 77

Jakub Kornfeil

reklama: