Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 05/16/2015 - 17:42
Čeští hokejisté marně bojovali s Kanadou o postup do finále hokejového mistrovství světa a v tu samou chvíli doráželi do cíle i cyklisté v osmé etapě Giro d’Italia. I přesto, že Roman Kreuziger ve vražedném stoupání do cíle etapy neobhájil své čtvrtého místo, nezklamal. Do cíle osmé etapy dojel na 19. místě. V průběhu etapy pomáhal udržet růžový trikot Albertu Contadory a v cíli na něho ztratil jen 36 vteřin. Klesl tak o dvě místa a v celkovém pořadí je šestý. Mezi nimi dojel za svým leaderem Richie Portem i Leopold König. V celkovém pořadí si trochu polepšil a ze 14 místa se posunul již na jedenácté místo.
Osmá etapa byla první z těch, které pořádně prověřili sílu jezdců v pelotonu. Prudké závěrečné stoupání do Abetone roztrhalo peloton, který dojížděl po menších skupinkách. Zvítězil Benat Intxausti ze stáje Movistar, ale tři favorité celého závodu dojeli jen 35 vteřin za ním. Srovnali se od čtvrtého do šestého místa v etapě. I když zvláště Astana se snažila v etapě útočit a využít zraněného ramene Contadora, neuspěla. Ital Aru nedokázal hvězdného Španěla utrhnout. Polepšili však další dva cyklisté Astany, kteří předstihli právě Kreuzigera. Landa dojel v etapě druhý a Cataldo na osmém místě. Roman Kreuziger na ně však příliš neztrácí a zůstává tak zálohou a největším strážcem leadra teamu Tinkoff-Saxo. Leopold König byl v etapě opět vidět, zvláště když v závěrečném kopci udával tempo skupince favoritů. V závěru se neudržel těsně u svého leadera a dojel 18 vteřin za ním. Kdyby se s ním udržel, již by byl v první desítce celkového pořadí a tu hned za Uranem na devátém místě.
Poslední Čech Petr Vakoč dojel na 106 místě a celkově je 110. Jeho ztráta se zvýšila o dalších téměř dvacet minut. Pro něj je to však obrovská zkušenost při jeho mládí.