www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 12/12/2020 - 09:49

Správně zvolený kamerový systém jednoznačně zvyšuje bezpečnost objektu. Aktivitu nezvaného hosta nejenom zaznamená, ale v mnoha případech ho i odradí. Zloděj se zkrátka raději vydá do domu vedle. Hůře zabezpečeného, než je ten váš. Na základě jakých parametrů ale vybrat ten pravý!

Při výběru vhodného kamerového systému je na místě zodpovědět si několik otázek. První se týká výsledné kvality obrazu, kterou od něj očekáváte. Od ní se totiž bude odvíjet i jeho cena. Proto si nejdříve rozmyslete, kolik jste ochotni do kamerového systému investovat. Na výběr máte tři kamerové systémy: analogový, HDCVI technologii a IP technologii.

Jaké rozlišení?

Kvalita obrazu úzce souvisí s rozlišením kamery. To se dá srovnat s rozlišením fotoaparátu a televizoru. Nejnižší kvalitu obrazu čekejte od již zastaralého analogového systému. Ten je však nejlevnější. Dobře si ale rozmyslete, jestli vám levné kamery s nízkým rozlišením k něčemu budou.

Špičková IP technologie

Na opačné straně kvalitativního i cenového spektra se nachází špičková IP technologie začínající na rozlišení 2 Mpix. Možné však jsou systémy s téměř třicetinásobným rozlišením. Počítejte však, že za tento kamerový systém si také i připlatíte.

Zlatá střední cesta - HDCVI technologie

Jde-li vám o dobrý poměr ceny a kvality, zvolte technologii HDCVI, která je vnímána i jako nástupce analogového systému. Kamery s HD rozlišením 1980 x 1080 bodů jsou pro ochranu rodinných domů plně postačující.

Jaké kamery?

Na trhu se setkáte s kamerami různých typů, ať již se jedná o kompaktní, dome (antivandalové), boxové, otočné, skryté atd. Speciální kategorií jsou termokamery a kamery na rozpoznání SPZ automobilů, které ale patří do jiného článku. Pro potřeby rodinných domů jsou nejvhodnější kamery kompaktní (napevno upevněné), PTZ (otočné) a dome (anti vandal).

Otočné zoom IP kamery

Vaší pozornosti by neměly uniknout především kamery PTZ, který se také říká otočné zoom IP kamery, umožňující otáčení a přiblížení nasnímaného obrazu. Praktické však jsou i anti vandal kamery, které jsou zase v podstatě nezničitelné.

Zaměřeno na úhel záběru

Důležitý je u kamery také dostatečný úhel záběru, který nejenže dokáže detekovat slepá místa, ale také snižuje nároky na počet kamer, ať již před či v objektu samotném. Parametrů, které je třeba při volbě vhodného kamerového systému vzít v potaz, je celá řada. Konkrétní kamerový systém, počet kamer a jejich rozmístění v každém případě doporučujeme svěřit specializované firmě.

 

 

reklama: