www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 03/23/2021 - 08:40

Půvabná příroda, majestátní hory, tajemné lesy, spousta zajímavých atrakcí. Přesně tak by se daly charakterizovat Beskydy, které lákají na dobrodružnou dovolenou. Pokud plánujete zůstat v letošním roce pouze v České republice, zavítejte do východní části Beskyd. Svou malebností vás uchvátí obec Horní Lomná, na vodní radovánky zase láká nádrž Šance. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno v Beskydech zažijete.

Předtím, než vůbec do této části republiky zavítáte, byste měli vyhledat vhodné ubytování Beskydy. Spojte příjemné s užitečným a zaměřte se na wellness zařízení.

Ubytujte se ve wellness hotelu

Chcete vyrazit do Beskyd na prodloužený víkend, nebo rovnou týdenní dovolenou? V každém případě se poohlédněte po příjemném penzionu, kde se oddáte i odpočinku a relaxaci. Výbornou polohou se může pochlubit Hotel pod Kyčmolem, jenž je zasazen do klidného prostředí u lesa v Chráněné krajinné oblasti Beskyd.

Jedná se o wellness hotel v Beskydech, v jehož blízkosti se nachází i významné přírodní památky Kyčmol a Národní přírodní rezervace Mionší.

Národopisný areál i zřícenina hradu

Jestliže vás lákají pamětihodnosti, které po sobě zanechala tamní bohatá historie, zavítejte do Národopisného areálu v Dolní Lomné. Komplex dřevěných staveb se dvěma pódii se nachází nedaleko hranic s Polskem a Slovenskem. Pořádají se zde hlavně festivaly a různá představení.

Udělejte si také výhled na zříceninu hradu Hukvaldy, která je vzdálená sice okolo 30 kilometrů od ubytování, nicméně stojí za návštěvu. Dále na vás čekají přehrada Morávka, zámek Frýdek, rozhledna Tetřev a podobně.

Stačí si tedy zarezervovat ubytování s dětmi a v rodinné letní dovolené vám nic bránit nebude. Sestavíte si vskutku bohatý program klidně i na celý týden. V Beskydech se nudit nebudete.

Náš tip: Na dovolenou můžete jet také do Jeseníků nebo na Vysočinu.

reklama: