www.katedrala.cz


Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 05/29/2016 - 22:45

Rakousko rozhodně není zemí, kam se vyplatí jet jen za lyžováním. Horská atmosféra nedaleko našich hranic se dá využít i k letním radovánkám. Kdo si potrpí na aktivní dovolenou, určitě nebude rakouskými středisky zklamán.

Češi hodně navštěvují Horní a Dolní Rakousko, odkud se dá pohodlně navštívit Vídeň. Pokud jste v tomhle krásném evropském městě ještě nebyli, doporučujeme, aby dovolená Rakousko obsahovala výlet do této metropole. Kdo touží opravdu výhradně po nádherné přírodě a horském vzduchu, nemusí se bát odjet trochu blíže k italským hranicím.

Turistika, kola a adrenalin

Nejvyšší pohoří nabízí Tyrolsko, kde se nachází také nejvyšší hora Rakouska. Je to tu ideální na náročné výšlapy na kolech, koupání v jezerech i termálních lázních a návštěvu zámků. V Innsbrucku na zámku mají dokonce speciální program pro děti. A nedaleko se nachází také Ötztalské údolí, kde byl nalezen pravěký muž Ötzi.

Letní dovolená v Rakousku se dá pojmout jako turistická. Pokud se chystáte vzít s sebou i línější členy rodiny, pokuste se je vždy na něco nalákat. Třeba na nejvyšším vrcholu v Tyrolsku – Wildspitze stojí nejvýše položená rakouská cukrárna! V horském údolí Wildschönau se zase nachází nejzajímavější evropské lanové centrum.

Relax u jezera

Trošku odpočinkovější je dovolená v Rakousku u jezera. Oblast Solná komora je od Prahy vzdálená pouhých 380 km, jedná se o jeden z nejnavštěvovanějších rakouských regionů. Leží ve 3 spolkových zemích, spojují se v něm hornatá krajina, křišťálová jezera a malebná městečka. V celkem 76 zdejších jezerech a jezírkách se turisté koupou, surfují nebo jezdí na vodních lyžích. Na velkých jezerech jezdí dokonce vyhlídkové parníky. Lokalita je hodně oblíbená také v zimě, jistě znáte Dachstein – známé lyžařské středisko. V létě se tu dají navštívit ledové jeskyně. Navíc je to odsud kousek do Salcburku.

Solná komora Rakousko získala svůj název od toho, že Keltové zde začali jako první na světě využívat přírodní zásoby soli. V obci Hallstatt, která je zapsaná na světovém seznamu UNESCO, leží nejstarší solný důl. Turistům je přístupný, mají tam dokonce českého audio-průvodce. Součástí prohlídky je také speciální hornická skluzavka!

Dovolenou u našich jižních sousedů si tedy určitě užijí děti i dospělí. Pokud s touhle oblastí nemáte ještě žádné zkušenosti, nechte si naplánovat dovolenou na míru od CK Traveller, která se specializuje výhradně na Rakousko. Ochotně vám poradí také s dálničními známkami a různými slevovými kupony.

dovolená v rakousku

reklama: