www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 11/23/2022 - 13:59

Asi každý by si rád vytvořil na zahradě nějaké to venkovní posezení, avšak často majitele pozemku od realizace odrazuje náročnost celého projektu. Je totiž nezbytné vytvořit nejen podlahu, ale také je potřeba se zamyslet i nad zastřešením.

Elegantní střecha

Nějaká forma zastřešení je v případě venkovního posezení rozhodně nezbytná. Minimálně se tak člověk může snáze krýt před otravnými slunečními paprsky. K tomuto účelu je možné použít kupříkladu elegantní markýzy.

Ty jsou mimo jiné zajímavé také tím, že se dají kdykoliv stáhnout, díky čemuž je možné je poměrně dobře ochránit proti větru a dalším přírodním nešvarům. Standardní markýzy však nejsou chráněny dokonale ani po stažení, jelikož jsou i nadále vystaveny venkovním vlivům.

V tomto ohledu je daleko lepší kazetová markýza, která se sroluje do speciálního kovového pouzdra, jenž ji ochrání proti spadaným větvím, silnému krupobití či větru. Kazetové markýzy mají tudíž z logiky věci daleko vyšší životnost.

Vhodné i při dešti

Standardní markýzy mají jednu nevýhodu, a sice nejsou vhodné proti dešti. Neznamená to však nutnost volit kvůli tomu jiný způsob zastřešení. Dnes už je totiž možné pořídit si i speciální markýzy proti dešti, které již poskytují komplexní ochranu.

V našich zeměpisných šířkách tento druh nabízí pouze jediný prodejce, nicméně i přesto je nabídka v tomto segmentu docela pestrá. Zákazník si může zvolit markýzu v mnoha velikostech i barevných variacích. Není tudíž omezený malým výběrem.

Fungují rovněž jako doplněk pergol

O markýzách se všeobecně ví, že se dají používat jako velmi efektivní zastřešení, nicméně je reálné některé typy využít třeba i jako doplněk k pergole, případně altánu.

K tomuto účelu se dá použít hlavně boční markýza, s jejíž pomocí lze snadno zabránit případným zvědavcům z řad sousedů či kolemjdoucím v narušování soukromí.

reklama: