www.katedrala.cz


Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 08/25/2022 - 14:21

Mytí oken není právě oblíbená činnost. Zabere věčnost a ještě k tomu není příliš zábavné. Proto se nám do něj obvykle nechce. Jak to tak ale bývá – vše je v naší hlavě. Proto i při mytí oken lze zažít docela příjemné odpoledne. Máme pro vás pár tipů, jak si tuto rutinní nudnou činnost zpříjemnit. Jdeme na to!

Přizvěte k ruce pomocníka

Pokud jste doteď myli okna ručně, máme pro vás tip, který vám změní život. Okenní vysavač je malý pomocník, který odvede pořádný kus práce. Ruční nabíjecí okenní vysavač funguje na podobném principu jako stěrka, zato ale s jednou významnou výhodou – vodu z povrchu oken odsává přímo do speciální nádobky. Okna jsou tak lesklá a téměř bez šmouh. Náš tip: Pokud už máte okenní vysavač v ruce, „přejeďte“ s ním i zrcadla, skleněné výplně dveří a podobné plochy.

Sestavte si úklidový playlist a proměňte mytí oken v party

Tím ale s tipy na práci končíme. Začíná zábava. Pusťte si hudbu. Ani byste nevěřili, jak vytuněný playlist dokáže zpříjemnit rutinní činnost, jako je luxování, shrabávání listí, nebo právě mytí oken! Pusťte si hudbu do sluchátek, abyste se ocitli přímo v centru party, a mytí oken vám půjde od ruky.

Zaposlouchejte se do podcastu

Dostatečně zaujmout a odpoutat pozornost od nepříjemné práce pomohou i populární podcasty. Na rozdíl od písniček, které můžete mít naposlouchané, přináší podcasty stále něco nového. Naše mysl tak zůstává zaměstnaná a my se nesoustředíme na to neustálé opakování, jak nás to mytí oken nebaví.

Audiokniha vás vtáhne do děje

Pořád si vyčítáte, že málo čtete? Zkuste to s audioknihou. Příběh na pokračování vám vystačí nejen po dobu mytí oken. Třeba vás vtáhne do děje natolik, že zvládnete celý generální úklid. Náš tip: Pokud si nevíte rady s titulem, který by vás mohl zaujmout, zkuste vybírat podle oblíbeného předčítajícího. Nám se osvědčily audioknihy čtené oblíbenými dabéry.

Nenechte si veškerou práci pro sebe

A v neposlední řadě bychom vám poradili jednu věc – zkuste si opravdu k práci přizvat pomocníka. Pomoci může partner, partnerka, některé z dětí… určitě se někdo najde. I kdyby vám měl pomocník jen držet kbelík s vodou, práce ve dvou bude rychleji ubíhat, když ji doprovodí příjemná konverzace. Pokud se nikdo z blízkých dobrovolně nehlásí, pořád můžete přizvat pomoc profesionální. Je to jen na vás.


reklama: