www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 11/10/2017 - 08:17

Je na čase vyměnit starou prosezenou sedačku za novou? Nemůžete se rozhodnout, zda vybrat trojsedák, dvousedačku nebo rohový gauč? Jediné, co musíte udělat, je stanovit si priority a zhodnotit dispozice vašeho bytu. Jaké materiály jsou nejlepší na údržbu a co je právě teď trendy? To vše se vám pokusí zodpovědět následující článek.

Z čeho vybírat?

Dnešní trh nabízí sedačky s pestrým výběrem potahového materiálu a různých rozměrů. Mezi nejčastější materiál, který pokrývá povrch sedačky, patří mikroplyš. Má skvělé vlastnosti, jako jsou pevnost a odolnost. Dalším velmi oblíbeným potahem je mikrovlákno. Jedná se o textilii, která připomíná semiš. Je nenáročná na údržbu a vypadá velmi elegantně. Kožené sedačky jsou výrazně dražší než jiné, a to především kvůli tomu, že se postupem času přizpůsobují klimatickým podmínkám v pokoji, a na rozdíl od ekokůže po nějaké době povrch nepopraská. Výhodou kůže a ekokůže je snadná údržba a vhodnost pro alergiky, jelikož se v nich nenachází roztoči a jiné mikroorganismy.

Mezi nejpoptávanější patří sedací soupravy do U a rohové sedačky. Tyto tvary se však hodí do větších pokojů. Jaké možnosti mají ale ti, již bydli třeba v garsonce? Řešení je jednoduché. Moderní trendy dvousedačky zútulní váš byt. Některé mají navíc tu výhodu, že jsou rozložitelné nebo disponují úložným prostorem. Navíc pokud správně promyslíte uspořádání nábytku v malém bytě, je možné, že tam nakonec půjde zakomponovat i rohová sedací souprava.

Jak na údržbu

Každá sedačka si zaslouží náležitou péči, ať už je kožená nebo textilní. U každého materiálu je třeba se seznámit se zásadami jejího čištění, aby byla stále hezká a vydržela co nejdéle. Kožené i čalouněné sedací soupravy byste neměli umisťovat k radiátorům a jiným zdrojům tepla. Povrch sedačky by se mohl působením vyšší teploty nenávratně poškodit. Látkový nábytek bychom měli pravidelně luxovat, a je-li zapotřebí tak čistit šetrnými prostředky. U kožené sedačky je žádoucí jednou za čas její povrch naimpregnovat, stejně jako to děláte u kožených bot. Nečistoty odstraníte snadno vlhkým hadrem. Abyste zachovali její vzhled, je vhodné občas ji nakrémovat či naolejovat.

reklama: