www.katedrala.cz


Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 03/07/2016 - 11:00

Nejste typ, co by proležel dovolenou na pláži? Máte rádi přírodu a nebojíte se dlouhých horských túr? Přesně pro takové lidi je určený zájezd do Norska, o kterém si budeme povídat.

Norsko od nás není až tak daleko, dá se tam dojet dokonce autem, letadlem z Prahy trvá cesta asi jen dvě hodiny. S leteckou dopravou do Bergenu počítá i náš zájezd. Část Bergenu je zapsaná na seznamu UNESCO, takže rozhodně je na co se dívat. Další dny jsou na programu treky v Norsku včetně nezapomenutelného výstupu na Trolltungu (Trolí jazyk). Tento skalní útes je známý po celém světě. Cesta na něj a zase dolů sice trvá asi osm až deset hodin, ale výhled tam nahoře opravdu stojí za to.

Také další dny nabízí zajímavý program. Norsko je bohaté na neobvyklé přírodní úkazy, jakým je i ledovec Folgefonna nebo Hřmící vodopád. Přístavy, železnice v přírodě, pohoří, horská střediska, lanovka – to vše je možné v Norsku během devítidenní dovolené zhlédnout. A jak?

Na severskou exotiku se soustředí společnost Via Marpi. Organizuje letní i zimní dovolené do severských zemí, každý zájezd je plánován pouze pro malou skupinku lidí. Zájezd na Trolltungu patří mezi ty nejoblíbenější.

Jedná se o sportovně zaměřený zájezd pro všechny, kteří touží po troše adrenalinu. Ubytování je zajištěno v hotelech a apartmánech (skandinávských chatách a domcích) s dvoulůžkovými pokoji. Kromě přírody jsou připravené také kulturní zážitky včetně ochutnání norských specialit – typických norských waflí se šlehačkou, ryb atd.

Jak se přidat?

Jestliže vás dovolená Norsko zaujala, není nic jednoduššího, než se přihlásit. Rezervace je nezávazná, ale doporučená. Počet míst je omezený, společnost vyjíždí opravdu jen s malými skupinkami 6 až 10 klientů, aby byl zaručen individuální přístup. Zájezd trvá devět dní, dva termíny jsou stanovené na začátek a konec července. Po celou dobu zájezdu vás doprovází český průvodce.
 dovolená v Norsku
Foto zdroj: www.dovolenanorsko.cz

reklama: