www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 10/13/2019 - 01:23

Mnoho lidí přijde na to, jak by měl skutečně dobrý zahradní bazén vypadat a co by měl splňovat, až posléze, co si nějaký pořídí. Kdo nechce bazén pouze na pár sezón, měl by znát základní pravidla, která musí bazén splňovat.

Řada z nás se nechá zlákat nízkou cenou nadzemních bazénů, nedostatečně pevným skeletem bez dna (potaženým pouze folií), a rovněž bazénem postaveným jen tak, pod širým nebem, tedy bez zastřešení. A to vše je špatně. Pokud se ještě přidá pouze minimální, případně žádná výbava bazénu, stane se pro vás bazén jenom otročinou, a už první sezónu pochopíte, že ta vaše cesta za vysněným bazénem rozhodně nebyla tou pravou.

Když bazén, tak plastový a zapuštěný do země

Typický nadzemní bazén bez dna sice vodu udrží, ale k řádění ve vodě se příliš nehodí. Neustojí ani dětské hrátky. Permanentně budete muset dětem opakovat, že se na kraj bazénu „nevěší“, ani že se do něj z jeho okraje nesmí skákat, protože není dostatečně stabilním. Zahradní bazén, který nemusíte permanentně hlídat před poškozením při zcela běžném užívaní, musí nabídnout dostatečně pevnou plastovou skořepinu, a být kvalitně usazen do země.

Kvalitní bazény od přímého výrobce

Kupte si bazén, který se vyrábí v České republice, z kvalitního a nezávadného plastu, za pomoci švýcarské technologie svařování a svařovací techniky Lister. Takové bazény vyrábí společnost BAZÉNY-VÝROBA. Firma má za sebou 12 let úspěšného byznysu a díky ní má vlastní bazén již velké množství obyvatel.

Při chytrém nákupu bazénu ze sortimentu firmy dokážete ušetřit. Pokud se o bazénu doma zatím jenom nezávazně bavíte, sledujte webovou stránku Bazény akce. Právě ta vás může doslova „nakopnout“, abyste se pro pořízení bazénu konečně rozhodli. A to kvůli cenové nabídce, která se neodmítá.

Co potřebuje kvalitní bazén?

To, že má být mechanicky a UV odolným, s kvalitními spoji, je samozřejmostí. Důležité je rovněž kvalitně upravit okolí bazénu, aby nebylo zdrojem nečistot padajících do bazénu. Bazén je nutné opatřit schody – kovovými, nebo přímo schody, které jsou součástí skeletu. Bez filtrace nebude bazén funkčním a zezelená do dvou až třech dnů. V našich českých podmínkách se rozhodně bude hodit i ohřev vody. Může se řešit solárním systémem, nebo lépe – za pomoci bazénového tepelného čerpadla.

Postavit si bazén se zastřešením znamená prodloužit si sezónu

Venkovní plastové bazény patří pod střechu. Díky ní si prodloužíte koupací sezónu i o několik měsíců. Podle počasí budete moci bazén využívat již od začátku dubna, až do konce října. Možná i déle. Zastřešení umí nabídnout příznivou teplotu vody i vzduchu v bazénu. Současně je bazén velice účinně uzavřen před malými dětmi, které by v něm mohly po pádu bez dohledu utonout. Venkovní zastřešení chrání rovněž vodu před znečištěním. Jenom díky němu nebudete otroci vlastního bazénu. Už žádné spadané listí v bazénu. Ubude i utopený hmyz a mnoho dalších nečistot.

Zatímco bez zastřešení byste museli týdně věnovat i několik hodin údržbě bazénu, s kvalitním bazénovým zastřešením se nutná údržba minimalizuje. Díky tomu si bazén více užijete.

Zahradní plastové bazény BAZÉNY-VÝROBA

Pojďte si shrnout, co získáte díky tomu, že se výrobu a stavbu svého bazénu rozhodnete svěřit profesionálům z firmy BAZÉNY-VÝROBA. Bazény firma vyrábí z kvalitního materiálu Röchling s udávanou životností 40 let. Jde o stálobarevný a UV odolný materiál, který umí odolávat mrazům a současně i vysoké teplotě. Bazény se dodávají jako kruhové, oválné nebo obdélníkové. Standardní šířka bazénu je 3 metry, může být však až čtyřmetrová. Firma dodává bazény do velikosti 9×4 metry. Vyrábí se ze speciálního kopolymeru o tloušťce 5 mm, který zajišťuje bazénům vysokou stabilitu konstrukce.

plastové bazény

reklama: