www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 03/07/2019 - 22:32
Tisíce lidí po celém světě kupovali loterii jejíž hlavní cenou byla možnost vyhrát unikátní Lamborghini Huracán v ceně kolem dvaceti milionů korun. To věnovala před časem automobilka současnému papeži Františkovi. Bílý vůz se zlatým lemováním, připomínající svým zbarvením vlajku Vatikánu, papež nikdy nepoužil. Sám si totiž v okázalosti a světských věcech příliš nelibuje. Vůz jenom podepsal, požehnal mu a poté se rozhodl ho vydražit pro charitativní účely.


Auto vydražil skrze aukční síň RM Sotheby’s za výslednou sumu 861 575 dolarů, tedy za 18,5 milionu korun, nový majitel. Výtěžek z prodeje byl předán Svatému otci, který se rozhodl podpořit čtyři charitativní subjekty: Papežskou nadaci "Aiuto alla Chiesa che Soffre" (Pomoc církvi v tísni) na obnovu Ninevehské roviny v Iráku s cílem zaručit návrat křesťanů; komunitě Pope John XXIII, která se věnuje ženám, které jsou oběťmi obchodu a prostituce ; dvěma italským sdružením, která působí především v Africe, GICAM v čele s Dr. Marco Lanzetta (chirurg) a "Amici per il Centrafrica" (přátelé střední Afriky), která pracuje s projekty zaměřenými především na ženy a děti. Tady by mohl příběh Lamborghini Huracán končit, ale nestalo se.

Loterie o Lamborghini

Nový majitel rozhodl, že auto poslouží pro dobré účely ještě jednou. Unikátní Huracán se poté objevil na loterijním portálu Omaze, na kterém stačí výhře 10 dolarů. Za ně člověk získává 100 "loterijních lístků." Pokud si chce šanci pojistit, může si koupit až 50 000 "loterijních lístků" za cenu 5 000 dolarů, což už je cca 113 158 Kč. Většina lidí nákup lístku na výhru papežova Lamborghini viděla spíš přispění na charitu. Šance na výhru byla totiž minimální. Podobně na tom byl Vladislav N. z Chrudimska. Také si koupil jeden z losů. Jeden den mu přišlo do e-mailu upozornění. Nejprve si myslel, že jde o spam. Opak byl však pravdou. Jeden z jeho lístků byl ten výherní. Jet si má prý pro něj do Vatikánu, kde ho čeká i audience u papeže.

reklama: