www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 02/22/2019 - 11:14

Polštář zcela zásadně ovlivňuje kvalitu našeho spánku. Jaký vám nevyhovuje, obvykle snadno poznáte. Tělo vám dá velice rychle vědět, že vaše volba polštáře není správná. Tedy pokud vnímáte, co se vám snaží říct.

Bolesti krční páteře, bolesti hlavy i alergické projevy – to jsou nejčastější důsledky nesprávné volby polštáře. Ale dokážou to být i projevy, které nesouvisí se zdravím – třeba pravidelně zacuchané vlasy. Pro někoho malichernost, pro jiné každodenní problém.

Jak na výběr správného polštáře?

Polštář nabízí hned několik parametrů, které se umí odrazit na našem zdraví a pohodlí. V první řadě je to velikost polštáře. Napěchované polštáře, tak jak je někteří milují, nejlépe ještě v podobě dvou polštářů najednou, rozhodně nejsou pro naše tělo to nejlepší. Naše zdraví pak samozřejmě ovlivňuje i typ výplně polštáře. Jak z hlediska tvaru a tvrdosti, tak pokud jde o vliv výplně na vznik alergií či alergických reakcí.

Antibakteriální polštáře vyženou z vaší ložnice nevítané obyvatele

Postel je ideální místo k množení bakterií. Často pak můžeme trpět různými onemocněními, dokonce s chronickými projevy, někdy též alergiemi, a nevíme, kde hledat příčinu. Zkuste v první řadě vyhnat ze svojí ložnice nevítané hosty – bakterie. Přikrývky, matrace a rovněž polštáře jsou pro ně ideálním obydlím. Pot i drobné částečky naší kůže, které z nás samovolně opadávají, jsou pro bakterie a roztoče doslova živnou půdou. Začněte s ozdravnou kúrou pro svoji ložnici u polštáře. Pořiďte si antibakteriální polštáře. Díky obsaženým iontům stříbra zabraňují množení bakterií.

Zdravotní polštáře umožňují udržet vyšší hygienický standard lůžka

Lidé si je často pletou s tzv. anatomickými polštáři. Zdravotní polštáře však nabízí jinou unikátní vlastnost než ty anatomické. Lze je udržovat skutečně v naprosté čistotě, a zajistit tak nejvyšší možnou hygienu lůžka. Dají se prát při 95 °C a následně sušit při 120 °C. Počítá se u nich i se zvýšenou odolností vůči opotřebení ­– třeba právě u praní. Hodí se do domácností, kde potřebujete třeba pro alergika či osobu se sníženou imunitou udržovat mimořádně čisté prostředí. Ale lze je používat i v profi sféře – pro nemocnice, lázeňské domy, hotely či penziony.

Nebojte se ložnici vrátit klasické polštáře z peří nebo vlny

Péřový polštář i pro alergiky

Dlouho panoval názor, že péřové polštáře nejsou pro alergiky vhodné. Není to však pravda. Polštáře z prvotřídního, obvykle husího peří, nepřitíží ani alergikům na prach. Peří nabízí pevnou oporu hlavy, a zabraňuje tak problémům s krční páteří. Kvalitnější produkty jsou dnes navíc vybaveny dvoukomorovým systémem, takže peří se již z polštáře nedostává ven.

Vlněné polštáře nabízí skvělé termoregulační vlastnosti

Další přírodní výplní je vlna. Vlněné polštáře ze 100% vlny poskytují nejen antialergické vlastnosti, kterými je vlna pověstná. Jsou i skvělé z hlediska termoregulace, a proto se na nich spí dobře při každé teplotě. Z vlny může být nejen výplň, ale celý polštář. Chlupatý povrch vlněného polštáře nabízí samočisticí vlastnosti. Současně má protialergické i protizánětlivé účinky. Ovčí vlna má schopnost produkovat tzv. suché teplo, jenž má příznivý vliv například na revmatické potíže.

reklama: