www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 12/26/2018 - 11:32
Někteří mají rádi akční filmy, thrillery a horory, jiní si raději podívají romantickou komedii. Následující filmy jsou však inspirující a povzbudí vaši duši. Pokud potřebujete nakopnout a už nezabírá nic, vyzkoušejte alespoň jeden z těchto filmových titulů a uvidíte jak se lehce budou plnit novoroční přání.

V zajetí rychlosti (The World 's Fastest Indian)

Úžasný film natočený podle skutečné události. Je to příběh o muži, který celý život následoval svůj sen - být nejrychlejší. Anthony Hopkins jako Burt Munro 40 let opravuje svůj motocykl, se kterým se vydá na cestu a vytvoří světový rekord, který dodnes nikdo nepřekonal. Film na ČSFD dostal od recenzentů plných 85 % a to už je co říct.ční předsevzetí. Každý měsíc si pusťte třeba jen jeden a uvidíte jak celý rok 2019 zvládnete.


Příběh Alvina Straighta (The Straight Story)

73-letý Alvin Straight zjistí, že jeho bratr, se kterým nebyl v kontaktu mnoho let, měl mrtvici. Alvin nemá žádný řidičský průkaz, a tak se rozhodne podniknout velmi neobvyklé dobrodružství. Koupí si sekačku na trávu a cestuje na ní přes několik států. Na cestě tento starý muž najde nové kamarády, pomoc od milých lidí a nakonec se setká i se svým bratrem.

Kouč Carter (Coach Carter)

Film je založený na skutečném příběhu unikátního školního basketbalového týmu a vynikajícího trenéra. Ken Carter dělá velmi nečekané rozhodnutí. Zakazuje svým hráčům vstup na hřiště, dokud nebudou mít opravené své známky. Takové prohlášení vzbuzuje kritiku, vzdor, ale i respekt.

Nezapomenutelné prázdniny (The Way Way Back)

Toto je příběh, který je smutný a zábavný, lehký a osvěžující. Fáze života, kdy se chlapec stane mužem, je velmi důležitá. V tomto filmu mladý hrdina pracuje v zábavním vodním parku, kde najde nové přátele, kteří mu pomohou s různými problémy.

 

Zázračný lékař: Příběh Bena Carsona (Gifted Hands: The Ben Carson Story)

Ben Carson vyrůstal jako polosirota. Nebyl velmi nadaným studentům, ale měl velký temperament. Přesto, chlapcova matka vždy věřila v jeho schopnosti a jemně ho tlačila do nových věcí a do postupného úspěchu. Díky svému talentu a podpoře rodiny se Ben stal jedním z nejvýznamnějších neurochirurgů v USA. Tento film vás naučí, že se nikdy nemáte vzdávat, a že máte následovat své sny a touhy i když to může být obtížné.
 

Blafuj jako Beckham (Bend It Like Beckham)

18-letou Jess vždy fascinoval fotbal. Její rodina si ale myslí, že dívka by nemělo kopat do míče na dvoře s chlapci. Jess se však díky trenérovi dostane do profesionálního fotbalového týmu, ale bude muset sebrat všechnu odvahu a sílu, aby všem dokázala, že je hodná svého snu.
 

Alexander a jeho opravdu velmi špatný den (Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day)

Alexandrov den začíná tak, že mu ve vlasech uvízne žvýkačka. Každou chvílí se vše stále jen zhoršuje. Jeho rodina s ním soucítí a on začne přemýšlet, jestli se špatné věci stávají pouze jemu. Vězte, že každý má občas špatný den, kdy se nic mu nic nedaří. V hlavní roli můžete vidět Steva Carella, takže o zábavu bude postaráno.
 

Životní šance (One Chance)

Neuvěřitelný a dojemný příběh o jednoduchém britském chlapíkovi, který už od dětství sní o tom, že se stane operním zpěvákem. Příběh je o zkušenostech se soutěží Británie má talent a o snech. Nikdy neupustil od svých snů a cílů, ať to stojí, co to stojí.
 

Newyorská romance - begin Again

Gretta je skladatelka, která prožívá těžký rozchod se svým přítelem. V baru se náhodně setká s Danem, bývalým hudebním producentem, který obrátí Grettě život naruby. Společně se rozhodnou nahrát nezávislý album, ačkoli nemají žádné peníze, ani hudebníků, ani nástroje. Určitě se podívejte si tento skvělý inspirativní film.
 

Láska a basket (Love & Basketball)

Monica a Quincy se setkali ještě když byly děti. Chodili spolu do školy, ven a společně hráli basketbal. V průběhu let se jejich přátelství přeměnilo na skutečný pocit, který ale život rozdělil. Quincy přejde na profesionální úroveň a na svou přítelkyni zapomíná. Po několika letech však dostanou novou šanci. Příběh o skutečné a silné lásce mezi dvěma lidmi.
 

Wimbledon

Lizzie je mladá hvězda amerického tenisu. Petrovi se naopak příliš nedařilo. Je to samotář, sportovec, který doufá, že si ještě jednou zahraje na turnaji ve Wimbledonu. Lizzie a Peter žijí v odlišných světech, ale za pár týdnů v průběhu turnaje se sblíží a zamilují. Krásné pocity pomáhají neúspěšnému tenistovi vypořádat se s životní prohrou v turnaji.
 

Lov lososů v Jemenu (Salmon Fishing in the Yemen)

Arabský šejk se pohrává s myšlenkou, která je zcela absurdní. Chce v Jemenu uspořádat závody v lovu lososů. A dokáže pro to nadchnout. Dr. Jones v sobě potlačí všechny logické námitky – i námitky své nesnesitelné ženy. Když se pak setká s šejkovou elegantní a krásnou správkyní majetku, trhlina, která se objevila v jeho pečlivě organizovaném životě, se ještě zvětší. A když se společně vydají na neobyčejnou cestu víry, a rybolovu, nesmělý dr. Jones v sobě objeví zdroj důvěry, lásky a hrdinství, který zaskočí nejen jeho samotného...

reklama: