www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 11/21/2020 - 13:30
Až nám to Covid 19 dovolí, tak tu pro vás tip na dobrodružství v exotickém ráji. Thajsko je známé jako země turistům zaslíbená. Thajci vychovaní Buddhismem jsou na cizince milí a usměvaví. To však často neplatí v přeplněných turistických destinacích jako je Pattaya, nebo Phuket. Vyplatí se proto podívat se na místa, která nejsou turismem tolik dotčena a poznat zdejší nádhernou přírodu i úžasné obyvatele. K tomu jsou určeny poznávací zájezdy.
Do Thajska se dostanete z Čech pohodlně leteckou dopravou. Za dvanáct hodin letu se přemístíte přes půl zeměkoule a vstoupíte do jiného světa. Jiný je už vzduch a hlavně příroda. Potkat v Thajsku slona, nebo opici uvázanou u domu, tam kde byste čekali psa, není žádná výjimka. Jiné je i ovoce. Schválně si někde zkuste koupit v Thajsku ananas, nebo pomelo. To se s tím, které koupíte u nás v obchodech, nedá srovnat. Nezrálo totiž nikde ve skladech, ale na zdejším sluníčku. 
Doporučujeme vám využít k poznávacímu zájezdu služeb cestovní kanceláře Arowana Travel. V nabídce poznávacích zájezdů mají například Velký okruh jižním i severním Thajskem. Začíná se samozřejmě v Bangkoku. Toto obrovské desetimiliónové město musíte zažít. Zdejší památky v čele se safírovým Buddhou, nebo zlatým Buddhou (5,5 tuny těžká socha z ryzího zlata), musíte zažít.
Čeká na vás i výlet ke známému železničnímu mostu přes řeku KWAI, proslaveného z knižního i filmového zpracování. V dalších dnech poznávacího zájezdu nahlédnete do nejstarší historie Thajska, když se podíváte do SUKHOTHAI - prvního thajského království se zbytky chrámů a paláců prvního thajského hlavního města (zaneseno v UNESCO). Čeká vás i návštěva krásných míst severního Thajska, jako je například Chiang Mai. V jeho okolí se seznámíte s ruční výrobou thajského hedvábí i stříbrných šperků. Pokud máte rádi adrenalin, můžete se vyřádit na čtyřkolkách. Zažijete jízdu na slonech, budete obdivovat zdejší vodopády a svezete se na bambusových vorech po řece Mae Tang.
Na závěr poznávacího zájezdu vás čeká jižní Thajsko, město Krabi, postavená na pobřeží nádherného andamanského moře a ostrov Ko Lanta. Zdejší pláže a ostrůvky vás okouzlí. K vidění je toho mnoho nad vodou i pod vodní hladinou. Zažijete výlet lodí například na legendární ostrov Phi Phi, kde se točil film pláž, ale i na další místa, které si krásou s ním nezadají.
Poznávací zájezdy do Thajska i jiných zemí připravuje zkušená cestovní kancelář Arowana Travel, která má sídlo v Pardubicích.

Poznávací zájezdy Thajsko

 

reklama: