www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 04/03/2018 - 13:06

Koupě nemovitosti je velkým krokem, který si žádá pečlivé promyšlení detailů. Jde o obrovskou investici a případný špatný výběr může mít nepříjemné následky. Někteří lidé se pouští do rizikového nákupu staré nemovitosti, kterou si chtějí zrekonstruovat. Jenže s tím je spojena řada problémů a nečekaných situací, které mohou celý plán velmi rychle zhatit. Podívejte se na důvody, proč vsadit na jistotu a raději koupit nemovitost s již hotovou rekonstrukcí.

Hodně záleží na lokalitě

V první řadě je určitě důležitá lokalita. Však si zkuste představit, že žijete na místě, které se vám nelíbí. To by asi příliš nešlo, že ne? Předtím, než se pustíte do hledání nemovitostí v daném místě, pečlivě si prověřte okolí. Zjistěte si, jaké obchody a další občanskou vybavenost najdete poblíž. Vyzkoušet můžete také obrácený postup, že si nejdříve vyhlídnete byt či dům a následně provedete průzkum okolí. V takovém případě však můžete mít tendenci věci uspěchat a přehlédnete důležité souvislosti, které vám mohou později vadit.

Již provedená rekonstrukce šetří čas i starosti

Buď se pustíte do riskantního podniku v podobě nákupu nemovitosti ve špatném stavu a budete si ji chtít zútulnit, nebo půjdete na jistotu a pořídíte si již zrekonstruovaný byt či dům. V druhém případě si ušetříte celou řadu starostí s promýšlením a realizací stavebních úprav. K dispozici máte již hotové řešení, do kterého se můžete rovnou nastěhovat. To je značná výhoda při porovnání s tím, kolik času by mohla zabrat rekonstrukce.

Jenže má to i svou stinnou stránku. Musíte vybrat nemovitost, která je rekonstruována kvalitně a podle dobrého projektu. To může nabídnout například společnost ENDEKA. Jejich činnost spočívá ve výkupu nemovitostí, které si zaslouží druhý život a rekonstrukci. Vytvoří promyšlený projekt, aby naplno vynikly přednosti domu či bytu a pustí se do samotných úprav. Následně prodávají upravená a zrekonstruovaná řešení. Nestaví nové developerské projekty, ale využívají již existující stavby v dobrých lokalitách.

Propočítejte si finanční náklady

Když si pročítáte náklady nutné pro opravu vybrané stavby ve špatném stavu, můžete mít problém s tím, že se do předpokládaného rozpočtu nevejde. Ve zkratce to znamená, že jednoduše podceníte rozsah a cenu stavebních úprav. Na základě toho je možné dostat se do nebezpečné situace v podobě přečerpání hypotečního úvěru a následného řešení jiného financování. V lepším případě rekonstrukci včas zastavíte a v tom horším se dostanete do neschopnosti splácet, což může skončit až insolvencí.

Oproti tomu při nákupu již hotové a rekonstruované nemovitosti jasně víte, jaká je cena. Nemusíte počítat s žádnými velkými úprava, takže by vás nemělo nic překvapit. Vyřešíte si potřebné financování a následně splácíte. Dluhy by se vám neměly načítat a budete vědět, kolik přesně splácíte. Jde tedy o sázku na jistotu, kdy ovšem občas musíte přijmout kompromis v tom případě, kdy nemovitost není dokonale řešená podle vašich představ. I to většinou nebývá problém, protože kvalitní projekty dokážou vystihnout charakter bytu a upravit ho co možná nejlépe.

Nízkoenergetické řešení šetrné k životnímu prostředí

Nákup opravené nemovitosti je šetrnější k životnímu prostředí už jenom z toho hlediska, že se nezastavuje žádná nová plocha. Nejde o rozparcelovanou louku, na které si koupíte předražení projekt. Jde o nový život pro již starší dům či byt v lukrativní lokalitě. Kromě toho jsou zhotovené rekonstrukce promyšlené s ohledem na zachování co možná nejnižších energetických nároků na běžný provoz, z čehož plyne další ekologická výhoda.

 

reklama: