www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 07/12/2019 - 14:16

Současná nabídka projektů na klíč je natolik široká, že by měla uspokojit většinu poptávky. Náročnějším zákazníkům ale nic nebrání v tom, nechat si na klíč postavit individuální projekt. Vybrat si některý z typových domů ale představuje rychlou a schůdnou cestu k vlastnímu bydlení, která je podepřena řadou dobrých důvodů, s nimiž vás podrobněji seznámíme. Ve zkratce jsou to tyto:

  • Takřka neomezené varianty domů všech typů
  • Ověřená kvalita široce rozšířených domů
  • Možnost přizpůsobení základního typu svým představám
  • Výhodná cena
  • Rychlost výstavby
  • Žádné starosti okolo stavby

Nespočet variant projektů na klíč, v nichž se zhlédne téměř každý

Katalogy staveb na klíč jsou v současné době natolik obsáhlé, že spolehlivě pokryjí potřeby většiny zákazníků. Každý dům je pečlivě zdokumentován, co se týče vzhledu i technických detailů, některé firmy nabízejí i virtuální prohlídku domů, případně prohlídku vzorových domů. Ať jde o domy patrové, bungalovy, dvojdomy, rekreační objekty jako chaty a chalupy, sruby a mnoho dalšího – projekt téměř každého myslitelného typu již vymyslel a zdokonalil někdo před vámi. Pokud tedy vaše potřeby nejsou v něčem opravdu specifické, některý z typových domů by vám měl vyhovovat. Nájmy neustále rostou, být vlastníkem nemovitosti se tak vyplatí i do budoucna.

Typové domy jsou ozkoušené

Každý certifikovaný typový dům by měl splňovat nároky na kvalitu nejen konstrukčního systému, nýbrž i na kvalitu stavby jako celku. Záruční lhůta na konstrukci pak pohybuje v rozmezí od 5 do 30 let. Vzhledem k tomu, že právě typové domy patří díky svému rozšíření mezi stavby nejozkoušenější, není třeba se bát, že by vás čekalo nepříjemné překvapení, co se kvality týče.

Podoba typového domu není definitivní, osobní úpravy jsou možné

Není pravdou, že jste ve všem omezeni tím, co vám vnutí katalog. Stavební firmy jsou otevřeny veškerým návrhům, týkajících se proměny nejen vnitřní, ale stále více i vnější dispozice. Neplatí tak pouze to, že můžete nanejvýš zvětšit kuchyni nebo záchod, ale dům jako takový zůstane identický. Podle dohody lze zasahovat například i do výběru materiálu, zasazení oken, ale klidně i do tvaru střechy. Typový dům tak může být pouze odrazovým můstkem, jejž si můžete přizpůsobit téměř tak, jako by se jednalo o projekt individuální.

Cena projektu i domu samotného je výhodnější

Nebudete-li u případných úprav příliš „rozmáchlí“, cena typového domu bývá oproti individuálnímu projektu obvykle velmi příznivá, a to zejména u domů montovaných. Taktéž samotný projekt na typový dům, pokud již není předem zahrnut v ceně stavby, bývá levnější.

Nesrovnatelně vyšší rychlost výstavby

Pakliže potřebujete bezodkladně bydlet, volba některého z typových domů je prakticky jednoznačná. Do nového se lze stěhovat během tří až šesti měsíců, také v závislosti na tom, z jakého materiálu má váš vybraný dům být. Nejrychleji můžete bydlet v montovaných dřevostavbách, zděné domy bývají třeba nechat takzvaně vyschnout, což zabere svůj čas, odměnou je ale zase třeba řada výhod, které dřevostavby nemají.

Řešení na klíč šetří starosti

Když svěříte veškerou stavbu nejen typového, ale prakticky jakéhokoliv domu do rukou solidního dodavatele, ušetříte si spoustu vrásek s koordinací subdodavatelů, nečekanými situacemi a problémy na stavbě, nemluvě o tom, že spousta dodavatelů již je schopna obstarat za vás administrativu, se stavbou domu spojenou. Pokud chcete být zvláště opatrní a chcete mít jistotu, že stavba probíhá, jak má, najměte si nezávislý stavební dozor. Vymahatelné záruky ve smlouvě by měly být nicméně dostatečnou motivací pro dodavatele odvést svou práci pořádně. V případě, že se tak nestane, ozvěte se. Ozvěte se i v případě, že se nepovedou dodatečné řemeslnické práce, které může dům či jeho okolí ještě potřebovat – kvalitu si za své peníze zasloužíte.

Co si od svého případného domu slibujete vy, pokud uvažujete o jeho pořízení? Pakliže vás nabídka typových domů neuspokojuje, jak by měl vypadat váš ideální projekt? Dejte nám vědět v komentářích.

reklama: