www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 01/16/2018 - 21:46
Desátá etapa na Dakaru byla smolná pro našeho nejlepšího závodníka v autech. Martin Prokop musel před WP 3 dlouho opravovat svůj speciál. Podle informací z jeho týmu ho 40 minut po startu rychlostní zkoušky zlobila elektrika. Nakonec se rozjel, ale nabral ztrátu 1hodinu 14 minut na nejlepší. Snad udrží desáté místo, ale ze sedmého určitě po dnešku klesne.
Dobře se nejede ani našemu jedinému závodníkovy, který jede o umístění na stupních vítězů. Martin Macík také nabral v úvodu s Liazem ztrátu a jel až na 17. místě se ztrátou téměř 40 minut. Před ním jely Tatrovky Kolomého a Šoltyse. Na čtvrtého Bělorusa měl však před etapou náskok pouhou půlhodinku.
Zatím není v cíli žádný ze závodníků. Ve 20 hodin 30 minut českého času se do cíle blíží první motorky. Čeští jezdci na dvou kolech si zatím vedou dobře. Engel jede na 27. místě a další kolem 50 - 60 místa. Gabriela Novotná jede na 80. místě a těsně za ní i Jan Veselý. Drží se i čtyřkolkáři. Macháček je průběžně na 13. místě a hned za ním Tůma. Olga Roučková za nimi jede na 27. místě průběžně v etapě.
Podívejte se na její nehodu, kdy její motorku přejelo auto a jí porazilo zde


Prokopův Shrek byl místo zrušené deváté etapy u doktora, ale moc mu to nepomohlo.
Foto zdroj: www.facebook.com/MartinProkopOfficial/

reklama: