www.katedrala.cz


Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 06/27/2019 - 12:56

To, po čem doma nebo v práci chodíme, často ani moc nevnímáme, tak nějak to bereme jako samozřejmost. Při zařizování domu nebo bytu se ale o podlahy zajímáme a to nejen kvůli designu, ale především z pohledu užitného.

Co na podlahové topení

Možností, jakou krytinu na svou podlahu zvolit je mnoho a každá má své výhody i nevýhody. V chladných starých zástavbách oceníme koberce, které pomohou izolovat studenou podlahu, do bytů s historií zase volíme tradiční parkety. V moderních domech s tepelnými čerpadly se ale často rozhodneme pro podlahové topení a pak není dobrou volbou ani koberec, ani parkety a budeme se poohlížet po jiné možnosti. PVC podlahy jsou pro podlahové topení vhodné a mají i mnoho dalších výhod.

Široká nabídka designů

Polyvinylchlorid, zkráceně PVC, patří mezi nejvíce používanou umělou hmotu na světě. Není určena jen pro výrobu podlah, ale také různých trubek, nádobí, fólií a mnoha dalších produktů, se kterými se denně setkáváme. U PVC podlah rozlišujeme heterogenní (složenou ze tří vrstev) a homogenní (skládá se jen z jedné vrstvy) variantu, v nabídce obou je nepřeberné množství designů a vzorů. Do svého domu nebo bytu si tak můžete vybrat tak, aby podlahová krytina odpovídala vašim představám.

Výhody PVC podlah

Velkou výhodou PVC podlah je snadná údržba, odolnost, lehká instalace a také dobré tepelné i izolační vlastnosti. Jsou pružné, takže se nám po nich dobře chodí a k běžné péči stačí je vytřít mopem nebo hadrem s klasickým čisticím prostředkem. Je to ideální volba pro alergiky, neboť na rozdíl od koberců nedrží prach či zvířecí chlupy a pořizovací náklady jsou v porovnání s jinými krytinami nízké. Nevýhodou může být měkkost, takže podlaha jde proříznout či proseknout. Na druhou stranu drobná poškození lze snadno opravit a podlahu dále používat bez omezení.

PVC podlahy jsou vhodné do domácnosti, kanceláře i veřejných budov. Různé designy a vzory umožňují dosáhnout luxusního vzhledu místnosti za rozumnou cenu a zároveň poskytnout uživatelům pohodlný a příjemný došlap.

reklama: