www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 09/22/2020 - 15:02

V uzavřených prostorech je pravidelné větrání velice důležité. V místnostech se během dne nahromadí různé pachy, prach, ale také alergeny. V současné době je ideální způsob, jak zajistit efektivní větrání, rekuperace. V podstatě se jedná o speciální jednotku, která už nevyžaduje otevírání oken, což oceníte jak v letním, tak i zimním období.

Určitě to znáte. Potřebujete během mrazivého dne vyvětrat, najednou klesne teplota v místnostech, spustí se opět vytápění a pořád dokola. Topná sezóna vás přitom může vyjít mnohem levněji, pokud investujete do rekuperační jednotky. Už vám nebude unikat teplo z interiéru, zároveň však budete mít v místnostech neustále čerstvý vzduch.

Jak rekuperace funguje?

Odpověď na otázku, co je rekuperace vzduchu, je poměrně jednoduchá. Jedná se totiž o proces, během něhož odpadní teplý vzduch předává teplo čerstvému vzduchu přiváděnému zvenčí. Systém je připraven tak, aby se odpadní a čerstvý vzduch nemíchaly.

Do interiéru je tedy přiváděn čerstvý vzduch, ovšem už ohřátý na optimální teplotu, což šetří peníze za vytápění. Rekuperace nachází uplatnění jak v zimě, tak i v létě, neboť v letním období se naopak vzduch ochlazuje, nepřivádí se do domu teplý vzduch zvenčí, ale v jednotce je ochlazen na požadovanou teplotu.

Jaké výhody má rekuperace vzduchu?

Spousta lidí se rozhodla do rekuperace do bytu investovat z mnoha důvodů. Ušetříte energie, máte v místnostech neustále čerstvý vzduch a stabilní teplotu, neobjevují se bakterie a plísně a plíce jsou chráněny proti radonu, jenž často proniká do budov z podloží. V neposlední řadě rekuperace filtruje alergeny, a tím pádem vytvoříte příjemné prostředí také pro alergiky.

Jestliže hledáte vhodného dodavatele, nadchne vás rekuperace Aldes. Vybrat si můžete z několika jednotek, které se liší funkcemi. Optimální řešení vám navrhne přímo daná společnost.

reklama: