www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 09/21/2022 - 08:00

V posledních letech si naštěstí lidé začínají opět uvědomovat důležitost zdravého životního stylu. Málokdo však tuší, že se tato celoživotní snaha netýká pouze stravy, pohybu a předcházení stresu, ale velmi důležité jsou i naše plíce. Právě ty dostávají v prašném a nečistém prostředí měst pořádně zabrat. Jak je dlouhodobě šetřit a zajistit jejich pohodu?

Dýchejte lépe

Nejspíše každý z vás tuší, že je pravidelně potřeba přivádět do vaší domácnosti čerstvý kyslík zvenku. Ten snadno nahradí střádající se oxid uhličitý, kterého zvládneme za dvacet čtyři hodin vydýchat klidně až kilogram. Pouhým otevřením okna si bohužel moc nepomůžeme, jelikož pouštíme dovnitř neuvěřitelné množství alergenů, prachu, mikroskopických částic a dalších zplodin. V takové chvíli přichází na řadu rekuperace vzduchu do bytu a domu.

Proces rekuperace funguje za pomoci šikovné jednotky, která mění venkovní vzduch v čistý a naprosto neškodný produkt. Během svého chodu jej zvládne i ohřát, a tak v chladnějších měsících ušetříte za vytápění. Samozřejmě záleží na výběru solidní a ověřené rekuperační jednotky, protože mezi jednotlivými typy panují propastné rozdíly.

Která značka vychází nejlépe?

Nejzajímavější poměr ceny a výkonu nabízí především rekuperace Zehnder a Aldes. Ty se chlubí až 95% energetickou účinností, nízkou spotřebou a dlouhou životností. V České republice tyto jednotky instaluje společnost s internetovými stránkami pod odkazem reksystem.cz. Ta má ve své nabídce rovnou několik různých druhů těchto zařízení, tudíž vám sestaví řešení na míru podle vašich specifických požadavků.

Pokud se vám zalíbí myšlenka zdravých plic a úspory za vytápění, ozvěte se zmíněným profesionálům a domluvte si prvotní nezávaznou konzultaci zdarma.

reklama: