www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 10/26/2020 - 00:26

V moderních rodinných domech často nechybí krbová kamna, respektive krbová vložka. Jedná se o poměrně úsporný způsob vytápění. Setkáte se na trhu s krbovými kamny a také vložkami, ovšem jen málokdo ví, jaké jsou mezi těmito dvěma variantami rozdíly. V následujících řádcích se na ně proto zaměříme.

Krbová kamna se vyznačují hned několika přednostmi. Jedná se o samostatně stojící kamna, která se jen připojí kouřovodem ke komínu, a potom vám ve vytápění nic nebrání. Krbová kamna navíc představují rychlý způsob, jak zajistit příjemné teplo v prochladlé místnosti.

Krbová kamna mají své přednosti

Další možností jsou krbové vložky, které je však nezbytné obestavět. Co se technologického hlediska týče, krbové vložky jsou náročnější. Vyberete si tedy konkrétní materiál a způsob, jak chcete vložku obložit, protože jedině tak dosáhnete vysněného designu. Vložky se mnohdy vkládají i do již existujícího otevřeného krbu, čímž se zvýší účinnost hoření i spalování.

Co zohlednit při výběru krbové vložky či kamen?

Při výběru byste se měli řídit hned několika parametry. V první řadě je nezbytné zohlednit objem otopného prostoru, protože tomu musíte přizpůsobit výkon krbové vložky, respektive kamen. Dále si ujasněte, co od takového řešení očekáváte, jestli se má jednat pouze o doplňkový způsob vytápění, nebo ho chcete používat pro každodenní zajištění tepla ve všech místnostech objektu.

Pro vytopení celého rodinného domu použijte krbovou vložku, protože kamna se většinou volí v kombinaci s jiným systémem vytápění. Krbová vložka je vhodná jak do nadčasových novostaveb, tak i do chat, chalup a dalších rekreačních objektů.

Podívejte se do pestrého produktového portfolia společnosti Svět krbů spol. s r.o., která se specializuje na kompletní řešení krbů a kamen.

reklama: