www.katedrala.cz


         
Vložil/a KarelNovotny, Út, 02/16/2010 - 15:37

Poradenství v oblasti rozvoje osobnosti nabízí možnosti hlubšího sebepoznání, odhalení silných a slabších stránek vlastní povahy. Zároveň pomůže osvojit efektivní strategii chování a vypěstovat užitečné návyky, které minimalizují vnitřní a vnější konflikty a sníží výdej psychické energie. Rozvoj osobnosti to je tvrdá práce. Chce to čas, konzistentní přístup a trpělivost.
Naučte se uvědomovat plný potenciál svých schopností. Dokážete kdykoliv podat maximální výkon a hlavně – zhodnotit ho i do budoucna. Dojděte k všeobecnému blahobytu. Dokážete, že Vaše sny se postupně stanou vaší realitou.
Mentor je praktik s vlastní zkušeností v dané oblasti či v dané pozici. Je to poradce, učitel, rádce, mistr s částečně osobním přístupem k žákům. Jde o zkušenější osobu, která někoho vede v určité oblasti. Učí své svěřence názorně, vlastním příkladem, dle své nejlepší životní zkušenosti. Ukazuje a sdílí osvědčené postupy.
Mentor je obvykle starší spolupracovník, který má zkušenosti a odbornost takovou, že může napomáhat a radit svým méně zkušeným kolegům. Kromě role školitele hraje mentor i roli poradce a protektora a bývá zapojován i do hodnocení pracovního výkonu. Mentor pomáhá svému svěřenci (mentee) poznat lépe sebe sama, svůj potenciál a své schopnosti. Koučování se dnes stává stále významnějším, účinnějším nástrojem vedení lidí. Stalo se uznávanou, nepřehlédnutelnou profesí. Manažeři si začínají uvědomovat, že koučování jim umožňuje podívat se na problémy jinak, než byli dosud zvyklí, že při něm mohou objevovat nové příležitosti a nová řešení problémů. Není zdaleka jen nástrojem, který mohou manažeři využívat pro plánování, delegování nebo řešení problémů. Vyžaduje zcela jiný, pozitivnější přístup k lidem. Chceme-li koučovat, musíme potlačit nedůvěru ve schopnosti druhých lidí, opustit staré postupy a osvobodit se od zažitých způsobů myšlení. Koučink je dlouhodobý a systematický intenzivní rozvoj osobnosti s důrazem na individuální přístup a maximálně cílenou zpětnou vazbu. Proces, při němž lze pomocí vhodných otázek odblokovat potenciál člověka tak, aby jej mohl maximálně využívat směrem k dosažení stanoveného cíle. Při coachingu přihlížíme k osobnosti svého svěřence tak, aby bylo dosahováno žádoucí změny a zlepšení.

reklama: