www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 03/14/2016 - 08:44

Většina firem poskytujících serverhousing si do celkové ceny připočítává náklady za spotřebu elektřiny neprůhledně. Buď počítají s hodnotou podle tabulkového zařazení serveru nebo podle toho, co je napsáno na štítku serveru. Ani jeden z těchto údajů však není odpovídající. Je vám zřejmě jasné, že si nikdo nenechá zaplatit méně, než server spotřebuje. Firmy si nechávají zaplatit zbytečně moc elektřiny. Průměrný zákazník to ani neví, protože se nedozví, kolik reálně spotřebuje.

Ve specializovaném datovém centru Coolhousing je to jinak. Serverovna je vybavená moderním zařízením včetně kvalitních prvků CISCO, chlazení, scrubbingového centra, které vás ochrání před DDoS útoky, a inteligentních zásuvek. Právě ty jsou pro sledování reálného odběru elektřiny klíčové.

Inteligentní zásuvky

V datovém centru jsou zásuvkové panely Eaton, které lze spravovat i na dálku. serverhousingKaždý panel má 24 zásuvek a zásuvky jsou kontrolovatelné samostatně. Zákazníci mají přes ovládací centrum možnost je zapínat, vypínat, restartovat či kontrolovat jejich stav. Přes vypínání a zapínání zásuvky je možné také zapínat a vypínat počítač/server. K tomu je však třeba nastavit potřebné věci v BIOSu.

Inteligentní zásuvky se ovládají v klientské sekci. Služba může mít více přívodů napájení, v ovládacím centru jsou proto přehledně popsané a označené. Zákazník si je může sám přejmenovat.

Co všechno je možné se zásuvkami přes klientskou sekci udělat?

zapnout

vypnout

restart – kombinuje předchozí dvě možnosti, zásuvka se vypne na deset vteřin a pak zase zapne

check – kontroluje stav přívodu, systém to ale dělá automaticky jednou za 24h a při každé akci

Zásuvky ukládají údaje na centrální server

Hlavní výhoda inteligentních zásuvek však spočívá v možnosti měření reálné spotřeby serveru. Zásuvka zaznamenává proud, napětí, spotřebu kWh a spotřebu ve wattech. Tyto údaje ukládá na centrální server a zároveň jsou zobrazovány zákazníkům v jejich ControlPanelu.

V klientské sekci zákazník vidí grafy za den, týden nebo měsíc. Pro zařazení serveru do správné příkonové kategorie Coolhousing používá měsíční grafy. Rozhodujících je posledních 30 dní čerpání služby. Mají totiž vyzkoušené, že třicet dní je dostatečně dlouhá doba na to, aby se zprůměrovaly výkyvy při náročnějších výpočtech a restartech. Pokud má služba více přívodů, sečtou se průměry.

Coolhousing je jednou z prvních českých společností, které s tímto řešením přišly. Celkově se jedná o inovátora v technologiích serverů. Je členem projektu FENIX, který se zaměřuje na extrémní ochranu proti DDoS útokům, a jako jedna z mála má opravdu vlastní datové centrum, takže není závislá na podmínkách třetích stran. Také ceny nejsou vůbec k zahození. Plyne to už z toho, že neplatíte zbytečně za elektřinu, kterou nepoužijete.

Foto zdroj:  www.coolhousing.net

reklama: