www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 10/28/2020 - 21:16
Slovenský startup Vectary získal investici ve výši 7,1 milionu amerických dolarů (163,5 milionu korun) od EQT Ventures fondu. Jde o jednu z nejvyšších investic do Startupu v našem regionu. Platforma chce pokračovat ve svém cíli usnadnit a zpřístupnit 3D modelování co největší skupině potenciálních uživatelů.
Modelování 3D bylo donedávna hlavně doménou profesionálů, kteří ovládali komplikované programy běžící na výkonných počítačích. Startup VECTOR přinesl změnu, modelování je mnohem jednodušší a intuitivnější, což umožňuje vytváření modelů i pro začátečníky.
Navíc je jejich platforma dostupná přes internetový prohlížeč, nepotřebuje instalaci na PC. Vytvořené modely se pak ukládají na cloudové konto a dají se sdílet i s jinými uživateli. V kombinaci s komunitou designérů umožňuje uživatelům s malými nebo žádnými zkušenostmi s 3D modelováním vytvářet kvalitní obsah 3D.

3D překoná 2D

Firma Vectary byla založena v roce 2014. V současnosti její SW používá více než milion uživatelů po celém světě, a více než tisíc designérských agentur a kreativních studií.
Vectary založili Michal Koor (CEO) a Pavel Soviš (CTO), podle nich jde o platformu postavenou pro designéry designéry. Zakladatelů spojují desetiletí zkušeností v oblasti designu a technologií. Koor pracoval jako průmyslový designér, když si uvědomil, že složitost používání a sdílení obsahu vytvořeného pomocí tradičních nástrojů pro tvorbu 3D brání širšímu přijetí 3D.
Pro malou velikost slovenského trhu a jeho omezené možnosti se zakladatelé rozhodli přestěhovat do Spojených států a učinit startup globálním. Zpočátku začínala platforma jako bezplatná. Dnes jsou bezplatné tři modely, pak si může uživatel vybrat ze tří zpoplatněných balíčků podle jeho potřeby.
 "3D nakonec překoná 2D," uvedl Michal Koor. "Pochopení tvaru, hloubky a měřítka předmětů jsou zvláště důležité při výběru a nákupu výrobků a brzy bude mít 3D obsah na webu takový známý jako nyní obrázek JPEG. Stále více lidí nyní konzumuje obsah a pracuje ve virtuálních prostředích, což dává návrhářům možnost na vytváření a sdílení 3D / AR obsahu je stále důležitější. Cílem společnosti Vectary je demokratizovat vytváření, sdílení a spolupráci na obsahu 3D/AR," dodal Koor.

Pandemie zvyšuje poptávku po 3D a AR

Pandemie znemožnila interakce ve skutečném životě a přesunula více lidí k online. Společnost Vectary , zaznamenala 300% nárůst počtu zobrazení AR, když více firem začalo prezentovat své produkty v 3D online. Díky pokroku v hardwaru a softwaru a zvýšené rychlosti internetu, která nyní umožňuje širší škálu aplikací pro obsah 3D/AR, se v následujících letech očekává zásadnější posun v designu. Konfigurovatelné 3D prvky a obsah pro 2D web, jakož i VR/AR, budou stále běžnější. Přispět k tomu mohou i velcí technologičtí hráči jako Microsoft, Facebook a Apple.
"Vectary dokazuje, že 3D a AR jsou to, co bude hýbat webem dál. Pavel, Michal a tým Vectary je zaměřen na neuvěřitelné produkty a má skutečnou vášeň pro design. Vytvořili fantastický produkt s nádherným uživatelským rozhraním, který mohou používat i začátečníci a návrháři 2D, tak zkušenější 3D návrháři. Před námi jsou obrovské příležitosti a jsem nadšený, že mohu být jejich součástí vytváření historie designu s týmem Vectary a pokračování v rozvíjení této nabídky, která se stává normou pro návrháře, "uvedl Ted Persson, partner a investiční poradce společnosti EQT Ventures.

 

Foto zdroj: www.vectary.com

reklama: