www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 10/22/2020 - 19:27

V posledních několika letech zájem o fotovoltaické panely roste, protože spousta domácností vyhledává ekologické a současně i ekonomicky výhodnější technologie. Solární panely zažívají obrovský boom, přičemž v následujících řádcích vám představíme, k čemu se používají a jakou úsporu vám přinesou.

Fotovoltaika je jedno velké téma, které má jak své příznivce, tak i odpůrce. Solární panely, fotovoltaické elektrárny a další podobné systémy přitom představují nemalé úspory a minimální dopad na životní prostředí.

Ohřívání vody

Velice známé jsou solární kolektory pro ohřev vody či bazénů, ale i pro přitápění v budovách vybavených teplovodním vytápěním. Správný návrh solárního systému je alfou a omegou, ale nesmí být podceňována ani kvalita používaných materiálů a prvků. Spojením těchto dvou základních věcí dohromady vzniká moderní technologie, která dokáže rodinnému domu ušetřit i 75 % nákladů na ohřev vody a až 40 % nákladů na vytápění. V bazénech se navíc můžete koupat o dva až tři měsíce déle, což ocení hlavně vaše ratolesti.

Solární panely a jejich možnosti

V minulosti byly solární panely na střechách rodinných domů raritou, ovšem v současné době jsou nenahraditelnou součástí novostaveb. Solární systémy získávají elektrickou energii ze slunce, přičemž vám ušetří až 80 % nákladů na elektřinu, což je vskutku úctyhodné číslo. Záleží samozřejmě na spoustě okolností, především na tom, jak často ve vaší lokalitě svítí slunce.

Fotovoltaická elektrárna nabízí mnohá řešení. Energie se může ukládat do baterií i používat k cílenému řízení spotřebičů.

Jestliže máte zájem o solární systémy, podívejte se do nabídky společnosti IKONEX. V portfoliu služeb je nejen návrh a realizace, ale také servis a oprava solárních systémů. Budete mít tedy jak záruční, tak i pozáruční servis.

reklama: