www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 10/03/2019 - 09:24

Poohlížíte se po vlastním bydlení? Poradíme vám, na jaké lokality se zaměřit, a kterým se raději vyhnout!

Vyletět z hnízda dříve či později musí každý. All inclusive v mama rezortu je sice pohodlné, ale jednou i to skončí. Podle statistik se Češi osamostatňují mezi 25. a 26. rokem života. Forma jejich bydlení se odlišuje podle regionů. Zatímco Středočeši, ale také obyvatelé Zlínského kraje dávají přednost rodinným domům, v Praze jednoznačně vede bydlení nájemní. Stojí za tím především vysoké pořizovací ceny nemovitostí v kombinaci s přísnými podmínkami udělování hypoték.

Byt v centru? Jen pro bohaté

Rádi byste si v hlavním městě koupili byt? Připravte si hodně plné prasátko a dost tučný příjem. Nejvyšší ceny samozřejmě očekávejte v centru hlavního města. Čtyřpokojový byt na Masarykově nábřeží na Novém Městě s výhledem na panorama Prahy je momentálně k mání za 37 milionů korun! Máte je?

Byt jako investice?

Malou garsonku o rozloze 44 m² o pár ulic dál však už seženete i za 6 milionů korun. Cena je tedy více než šestkrát nižší, ale samotný byt zase pětkrát menší. Jako studentské bydlení, proč ne? Rodina se však do takovýchto prostor nevměstná. A ruku na srdce, kolik studentů má dnes naspořeno 6 milionů? Pořídit si tuto garsonku jako investici a nabízet ji k pronájmu? Podobně jako najdete na odkazu pronájem garsonky praha modřany. Zřejmě to bude nejlepší řešení.

I za výhled se platí!

Průměrné rodině však zřejmě nezbude nic jiného, než opustit centrum a poohlédnout se v jiných lokalitách. Ceny pražských nemovitostí v podstatě udává vzdálenost od centra. A výhledy na pražské skvosty, jako je například Pražský hrad. Čím více se mu vzdálíte, tím s nižšími cenami můžete počítat. Byt 2+1 Praha 3 už pořídíte i za necelé čtyři miliony v závislosti na vašich preferencích. Byt na Žižkově s výhledem na panorama Prahy vás však vyjde na deset milionů.

Přestěhujte se za Prahu

Ještě levněji je za Prahou. Velmi vyhledávanou lokalitou se stává například Kladno, kde seženete byt do jednoho milionu korun. Stačí si do vyhledávače zadat pojem prodej bytu 2+1 Kladno a můžete začít vybírat. Větší byty pak vybírejte pod odkazem byty 3+1 na prodej Kladno Svabinského. Tak hodně štěstí.

reklama: