www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 10/04/2022 - 21:44

Přírodní kámen nepravidelných rozměrů. Tak bychom mohli definovat štípaný kámen, který již dlouho patří k oblíbeným obkladovým materiálům. Získává se z velkých kusů kamene.

Jedná se o jedinečný přírodní materiál, který v exteriéru dotváří originální design. Využívá se jako kamenný obklad stěn, opěrných zdí, fasád, zahradních ohrad. Je vhodný také do interiéru a to do moderního i rustikálního stylu.

Pokud plánujete design zahrady, můžete se rozhodnout pro štípaný kámen v různém odstínu a vytvořit tak nezaměnitelný vzhled terasy nebo chodníků v zahradě. Kamenné obklady opticky zvýrazní exteriér. Jsou vhodné jako kombinace s jinými materiály. dřevo. Takový typ kamene je odolný vůči změně odstínu i poškození. Údržba materiálu je nenáročná, proto je vhodný i na místa, kde se výrazně liší věrnostní podmínky.

Přírodní štípaný kámen má nepravidelný tvar, tloušťku i velikost. Nejčastěji naleznete kámen o tloušťce od 1-3 cm. Právě proto, že je kámen v nepravidelném tvaru, dodává bydlení nadčasovost a eleganci.

Použití:

· Obklad krbu,

· dlažba do altánku a terasy,

· obklad na plot, opěrná zeď,

· fasády domu,

· interiérový kamenný obklad,

· vnější obklad.

Před koupí štípaného kamene se rozhodněte pro materiál. Mezi favority dominuje andezit, rula, pískovec, vápenec, kvarcit. Andezit patří mezi nejoblíbenější díky kvalitě a odolnosti vůči mrazům. Andezit působí jednoduše a efektně. Je skvělý do vnějších i vnitřních obkladů. Větší štípané kusy se používají pro výstavbu zahradních stezek. šlapáky.

Kamenný obklad ze štípaného kamene působí velmi dobře. Svou kvalitou a cenou zaujmou i náročného uživatele. Mezi odolné kamenné dlažby patří také žula a čedit. Měkké materiály je vhodné před použitím ošetřit impregnací. Do interiéru můžete použít jakýkoli jiný přírodní kámen.

reklama: