www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 05/15/2019 - 11:42

Předloni v srpnu jsme vyrazili na první rodinnou dovolenou s naším ročním chlapečkem. Protože jsme se báli letu, zvolili jsme cestu autem a protože jsme chtěli k moři, řekli jsme si, že zkusíme Itálii. Navíc jsme tam dostali doporučení na jeden kemp, kde je i bohatý program a zázemí pro děti.

První dovolená v kempu

Cesta byla opravdu v pohodě, hlavně proto že jsme si ji mohli naplánovat jak nám to vyhovovalo. Cestu tam jsme zvládlli z velké části přes noc a malý ji téměř celou prospal. Ráno jsme dorazili na místo, ubytovali se v maličkém mobile home, ve kterém bylo ale vše co jsme potřebovali. Po krátkém odpočinku, kafíčku a vybalení jsme vyrazili na průzkum kempu. Byl veliký, krásně zarostlý stromy a okrasnými keři a centrální část byla kousek od veliké písčité pláže a kromě velikého krásného dětského hřiště nabízela bazény s různou hloubkou, klouzačkami, bublinkami apod. U bazénu byla i restaurace a zmrzlinový kiosek, tradiční evropská nabídka. Po několika dnech plácání se kolem bazénů a moře jsme zjistili, že kemp nabízí i zdarma řadu aktivit typu tenis, spinning, kruhový trénink, jóga atd. Několika jsme se zůčastnili, když jsme rozplánovali hlídání malého a bylo to moc fajn. Ke konci pobytu přišla šílená bouřka, která vytrhala velkou část stromů i s kořeny ze země...některé domečky byly vyvrácené, na některé popadaly stromy. Byla to dost hrůzná podívaná, když jsme šli po bouřce zkontrolovat co se kde událo. Naše část kempu naštěstí zasažena nebyla. Centrální část to ale dost odnesla - tam kde jsme trávili většinu času ve stínu stromů nezbyly skoro žádné velké stromy. My jsme naštěstí další den odjížděli, ale chudáci lidi co přijeli po nás. Moře bylo ještě špinavější než když jsme přijeli a tak už se blížilo českým rybníkům. Kolem a dokola byla dovolená fajn, ale když jsme si spočítali náklady, které byly přes 30tis, rozhodli jsme se příště pro nějakou leteckou dovolenou.

Přes Řecko na Maledivy

Druhým krokem byla loňská letecká dovolená v Řecku s all inclusive. Program nebyl tak bohatý, ale moře mnohem hezčí a čistší. Dětstké hřiště srovnatelné a all in byla velká výhoda, protože v kempu jsme si vařili..Pro matku to není zcela dovolená jak bychom se jistě shodly. Let jsme zvládli úplně v pohodě a tak jsme se rozhodli, že letos vyrazíme na dovolenou už před sezonou a to na Maledivy. Je to velký skok, ale našli jsme úžasnou nabídku od cestovní agentury která finančně vyjde nastejno jako první Itálie a druhé Řecko...což je u takového ráje opravdu nečekané. Máme být v hotýlku hned u pláže, s plnou penzí formou bufetu (takže v podstatě taky all in) a kromě relaxu si konečně také manžel užije krásné šnorchlování, rybolov a další nabízené aktivity.

Maledivy levně

reklama: