www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 01/19/2019 - 23:10
I přes pár nesrovnalostí není pochyb o tom, že autopilot v automobilech Tesla patří k nejpokročilejším autonomním systémům současnosti. Systém pomohl již zachránit lidský život, či pomohl předejít vážným nehodám. Tesla však na vývoji a neustálém zlepšování bude pokračovat i v roce 2019 a to hned skvělou novinkou.
Blikající kontrolka na palubní desce nepotěší asi nikoho. Zejména, pokud ani nevíte, jaký je ve skutečnosti problém. Právě s touto nepříjemností se snaží Tesla poprat. Společnost již delší dobu přemýšlela nad nejvhodnějším způsobem fungování autonomní opravy automobilů a vypadá to, že nakonec našla způsob.

Tesla vyřeší vše za vás

Podle nejnovějších informací vyvíjí Tesla způsob, díky kterému dokáže sofistikovaný systém odhalit problém ještě před jeho vznikem. To však ani zdaleka není vše, jelikož tou nejlepší částí je, že automobil sám navštíví nejbližší servisní středisko, aby se tak vyhnul nepředvídaným nepříjemnostem.
Při přepravě není nutná lidská přítomnost. Automobil se přepne do režimu autopilota a auto se do servisu odveze v době, kdy není nikým využívané, například přes noc. Hlavním cílem je zjistit potenciální selhání ještě dříve, než nastane.
Systém, na kterém bude založen tento nápad, bude neustále monitorovat stav mechaniky zátěžových částí a pokud některý senzor vyhodnotí, že je možný vznik určité komplikace, tak na to v předstihu upozorní. Na systém budou napojena servisní střediska, které hned dostanou ty nejdůležitější informace a automobil může být následně přivolán do nejbližšího z nich.
Tesla již na tento autonomní způsob opravy podala i patentovou přihlášku. Kdy se dočkáme výsledného produktu v reálném čase, zatím není známo.


reklama: