www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 03/20/2024 - 23:00
Vítejte ve světě, kde neplatí fyzikální zákony. Svým obludným projevem nepřehlédnutelné BMW X6 M Competition je aktuálně nejvýkonnější produkční BMW a sdílí srdce s M5 a M8 Competition. Dvakrát přeplňovaný osmiválec V8 M TwinPower Turbo produkuje omračujících 625 koní a 750 Nm. To je dost na to, aby se tenhle obr podíval na stovku za 3,8 sekundy, na dvojnásobek o pouhých 8,8 sekundy později, a zarazil se až o omezovač ve 290 kilometrech za hodinu.
Nad smyslem existence tohohle auta by se dala vést asi dlouhá diskuze. Vlastně i nad designem. A nakonec i nad cenou. Tohle je prostě auto, které budí rozruch snad ve všech ohledech. A tak by to u výjimečných aut mělo být. Můžete je milovat, můžete je nenávidět, ale nesmějí vám být jedno. A X6M Competition vám jedno nebude, to vám garantuji. Taková demonstrace síly se jen tak nevidí.

Motor je omračující, ano. Úžasný a skvělý. Jenže divize M nikdy nestavěla auta, která se točí jen kolem motoru a hrubého výkonu. Jejich produkty jsou známé hlavně dokonalým sladěním jednotlivých komponent do skvěle vyváženého celku. Jak tedy tohle hřmotné SUV jezdí? Začneme asi tím horším. Komfortem. Když si kupujete extrémně výkonné SUV, jehož ambice jsou jezdit i jinak než rovně, musíte se smířit s tím, že to nebude zrovna jízda na obláčku. A přesně to je případ X6M Competition. I v nejkomfortnějším nastavení jde o dost tuhou jízdu, kdy auto velice pečlivě kopíruje povrch silnice. Na sérii nerovností si umí podvozek i trochu bouchnout, a obří kola v rychlostech kolem 130 kilometrů už dost hučí. Pokud tedy od svého auta očekáváte krom výkonu také ticho a pohodlí, raději sáhněte po jedné z běžných variant. Ona 50i taky není žádný lenoch. Tohle si kupujete, protože prostě chcete nejvíc… všeho! Všechno ale zapomene ve chvíli, kdy X6M pořádně šlápnete na krk. Pečlivě naladěný M adaptivní podvozek společně se samosvorným diferenciálem na zadní nápravě umí s autem pracovat, až se budete divit. Chytrý podvozek umí pohlcovat náklony karoserie, a vy tak můžete naplno využít potenciál auta.
Za 3,4 milionu korun dostanete 4 kolové peklo, vyladěné na závodní okruh, ve kterém vám budou běhat husí kůži po zádech. Sportovní SUV nabízí dokonalé spojení špičkové technologie, vysokého výkonu v megalomanské obalu. První dojmy z tohoto nejvýkonnějšího z nejvýkonnějších se dozvíte ve videu.

reklama: