www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 11/12/2020 - 01:44

Komody mezi uživateli jednoznačně patří mezi nejoblíbenější kusy nábytku. Jsou totiž i nejuniverzálnější. Komodu využijete v obýváku, ložnici, šatně, dětském pokoji i v předsíni. A zajímavý designový kousek dokáže interiéru dát punc luxusu a elegance.

Komoda v interiéru může plnit hned několik funkcí. Komoda solitér, pokud jí dovolíte náležité vyniknout, z estetického hlediska v místnosti zafunguje jako designový skvost. Komodu si však často pořizujeme z čistě realistických důvodů. Mnohdy totiž představují chytrý způsob, jak rozšířit stávající úložné prostory, ať již šatní či vestavěné skříně.

Myslete na proporcionalitu

Komodu je třeba vybírat na základě několika parametrů, jimž spolu s jejím designem dominují rozměry, tedy její výška, šířka a hloubka. Komoda se samozřejmě rozměrově musí vejít do prostoru, do něhož ji plánujete umístit. Při výběru proto vždy vycházejte z rozměrů místnosti, pro niž je komoda určena. Velká komoda stejně jako velká skříň malý prostor zadusí, a malá komoda ve velké místnosti se zase ztratí. Myslete tedy na proporcionalitu.

Jaká hloubka?

Komoda vám však také musí vyhovovat objemově. Hloubku komody je proto vhodné zvolit s přihlédnutím k množství předmětů, oděvů a doplňků, jež v ní budete skladovat. Uvědomte si, že i ta poslední drobnost, která vám teď leží ladem, v ní musí mít své místo.

Nepodceňujte ani design

Důležitá je samozřejmě i estetická stránka věci. Zřejmě vás nemusíme upozorňovat na to, že vámi zvolená komoda by měla být v harmonii s ostatním vybavením vašeho interiéru. Té dosáhnete, když komodu pořídíte ze stejného materiálu a barvy, jakou disponuje ostatní nábytek v místnosti.

Zaměřeno na barvu

Například v případě volby komody do obývacího pokoje je vhodné vycházet z barvy a materiálu obývací stěny. Komoda vám však může nahradit i televizní stolek. I tato komoda pod tv, která navíc často disponuje praktickými úložnými prostory pro knihy a časopisy, by samozřejmě měla být v harmonii s ostatním vybavením obývacího pokoje. V případě umístění komody do ložnice zase vycházejte z barvy postele. K bílé posteli například bude dobrou volbou komoda bílá lesk.

reklama: