www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 08/15/2021 - 00:45

Vánoce jsou svátkem rodiny a současně asi nejdekorativnějším svátkem. Už první den adventu, který začíná nedělí čtyři týdny před dnem Narození Páně, tedy 25. prosincem, by měl být náš interiér, ale i exteriér domu vyzdoben. Jak na vánoční dekorace na stůl?

K vánočním svátkům patří dekorace

Tradičně se dříve zdobil především vánoční stromek a stůl. Jenomže i k nám dorazily vlivy ze všemožných koutů světa, ale vánoční dekorace změnil i vývoj technologií. Rozsvěcujeme celé domy, klasické svíčky v interiérech nahrazují LED světýlka a živé stromky měníme za dokonalé imitace. Díky všem těmto vymožnostem a trendům dekorujeme ještě více než v minulosti. A jelikož Vánoce jsou zejména o tom, že se sejdeme společně u jednoho stolu, a je jedno jestli u štědrovečerní tabule, nebo s širší rodinou v jiných dnech během svátků, jsou právě vánoční dekorace na stůl těmi nejdůležitějšími.

Klasické vánoční dekorace na stůl

Opomenout na stole samozřejmě nesmíme klasiku. Tou je slavnostní ubrus a obvykle též adventní věnec. Napadlo vás však, že i tyto klasické dekorace prochází změnami? Třeba takový ubrus. Ne příliš vkusné textilní ubrusy s levným potiskem motivem vánoční hvězdy, tradiční vánoční květiny, nejsou zrovna pýchou našich domácností. Modernějším řešením je bílý, či jinak barevný ubrus s běhounem. Ten může být například z nádherných gobelínových látek s vánočním motivem, vyšívaný nebo s fotopotiskem. Fotopotisk si lze nechat vyrobit i na míru, například s rodinnými památečními fotografiemi, nebo s kresbami Vánoc a zimy vašich dětí.

Vánoční dekorace na stůl: inspirace pro letošní Vánoce

  • Jaké jsou trendy pro vánoční stůl letos? Velkým hitem jsou čistě zelené dekorace osvěžené stříbřitou šedou zelenou barvou eukalyptů. Když ještě tyto dekorace osvětlíte mini LED světýlky, budou dokonalé.
  • Přece jenom vám v zelené chybí jiná barva? Tak letos do ní přimíchejte modrou. Na staré rčení o tom, že tyto dvě barvy se hodí leda tak pro blázny, rychle zapomeňte. Budou hitem sezóny.
  • Dekoracím jednoznačně vévodí DIY. Kupte si základ, třeba pro adventní věnec, ale pak dekorujte svépomocí. Na vánoční stromek přidejte rovněž vlastní dílka. Na stůl můžete vyrobit vánoční prostírání. Nechte děti pomalovat vánočními motivy textilní prostírání. Vystačíte si s fixami na textil.
  • Personalizujte! Nejen vánoční dárky, ale i slavnostní tabuli. Udělejte cedulky s přáním, s malými vzpomínkami a s vyznáními. Už na stůl dejte malé vánoční dárky, nebo během adventu odměňujte své blízké každý den přímo nějakou dobrůtkou na stole. Vyrobit lze i rodinný stolní adventní kalendář.
  • A jak ještě letos na vánoční dekorace na stůl? Rozhodně pomocí domácího pečení. Zkuste vyrobit třeba ozdůbky z perníčků vyzdobených klasickou bílkovou polevou. Budou vypadat nádherně.

reklama: