www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 01/03/2022 - 00:33

Pokud se stěhujete do vlastního bytu, respektive rodinného domu, s velkou pravděpodobností ještě nemáte takřka žádné kuchyňské potřeby. Při vaření potřebujete hrnce a pánvice, na servírování jídla zase talíře a hrnky. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno by vám nemělo v moderní kuchyni chybět.

V první řadě si stanovte rozpočet, protože vybavení do kuchyně může vyjít na pár tisíc korun, ale klidně i na pár desítek tisíc korun. Pro začátek upřednostněte věci, které jsou žádoucí ke každodennímu vaření. Investujte však do kvalitních materiálů a vyhýbejte se plastu. Stejně tak nezapomínejte na komfortní používání jednotlivých kuchyňských potřeb.

Základní vybavení

V kuchyni je potřebné nádobí, jako jsou talíře různých velikostí, hrnky na čaj i kávu, sklenice, misky, příbory a servírovací náčiní. Další možností jsou drobné spotřebiče, mezi něž spadají mixér, toustovač, kuchyňský robot a rychlovarná konvice.

Hrnce a pánve

Hluboká pánev je užitečná, protože v ní zvládnete udělat vše, na co si jen vzpomenete, tedy od omáček až po polévku. Udusíte v ní maso, zeleninu či fazole. Ideální je zvolit pánev dostatečně širokou na to, abyste na ní připravili třeba i palačinky. Jestliže chcete upéct maso, připravit nákyp či lasagne, potřebujete pekáč. Co se týče hrnců, dávejte si pozor na to, aby byly v různých velikostech a měly k dispozici i pokličku, protože vám usnadní a výrazně urychlí vaření.

Nože

Důležitým nástrojem v kuchařském vybavení je nůž. U nožů si dávejte pozor na rukojeti, které bývají vyrobené z plastu, dřeva, gumy, ale i kovu.

Obchod Orion domácí potřeby nabízí v různých sadách, které jsou často výhodné, neboť nemusíte kupovat jednotlivé produkty zvlášť. Orion má i přijatelné cenové podmínky, ať už se jedná o hrnce, pánve, hrnky, talíře a další potřeby.

reklama: