www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 02/23/2022 - 22:48

Vymalovat v dnešní době pár pokojů není zase taková řehole jako kdysi, hlavně tedy, když máte po ruce vhodné nářadí v podobě válečků. Nicméně ani v současnosti nejde o žádnou brnkačku. Pořádně se zapotíte hlavně tehdy, když vaše stěny trpí na plísně.

Plíseň škodí zdraví

Plíseň se může množit víceméně kdekoliv, ale nejraději má teplo, potažmo vlhko. Proto na ni narazíte nejčastěji v koupelnách, kde je obojího více než dost. Hodně lidí takový nález nechává chladným, nicméně to dělají chybu.

I menší množství plísní může celé rodině způsobovat celou řadu zdravotních potíží, hlavně tedy s dýcháním. Plísňové spory běžně poletují vzduchem a je tudíž možné je normálně vdechovat. U lidí s dobrou imunitou se nemusí jejich inhalace vůbec projevit, avšak jedinci, kteří bývají často nemocní, mohou trpět celou řadu nepříjemných těžkostí.

Jak je odstranit?

Odstranění plísní ze zdí nejde tak snadno, jak by se snad mohlo laikům zdát. Žel v tomto případě nestačí vzít jen špachtli a kontaminované místo prostě odstranit. Je nezbytné kompletně seškrábat veškerou malbu. Následně se hodí celou stěnu pořádně vykartáčovat a opatřit speciálním nátěrem proti plísni. Tyto sanační nátěry je vhodné nechat alespoň 24 hodin působit, než se zase pustíte do práce.

Po uplynutí minimálně jednoho dne můžete nanést na stěnu penetraci odolnou proti plísním. I tu je potřeba nechat schnout 24 hodin.

Až po aplikaci obou nátěrů a jejich důkladnému zaschnutí se můžete pustit pořádně do malování, a sice barvou pro plísni. Pouze tak budete mít jistotu, že se nebezpečné spory již nebudou u vás doma nadále množit.

Protiplísňová barva se prodává v mnoha odstínech, avšak chcete-li na ni přidat ještě jednu vrstvu, například termoizolační barvu, ideální volbou je bílá. Opět však musíte počkat, než nátěr dostatečně zaschne. V létě stačí jen pár hodin.

reklama: