www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 04/28/2016 - 11:07

Máte ve firmě anebo v jiných prostorách počítačovou síť? Určitě tedy využíváte služeb jednoho a většinou i více serverů. Náklady na provoz takovýchto zařízení nejsou malé, a tak není od věci pokusit se nějakým způsobem ušetřit. Výbornou volbou je takzvaná virtualizace serverů? Že nevíte, co tento termín znamená a jaké jsou výhody celého procesu? Nevadí! V následujících řádcích vám tuto tematiku přiblížíme a vyzdvihneme základní výhody zřízení virtuálních serverů.

Co je virtualizace serverů?

Pojem virtuální realita je většině lidí známý a jedná se v postatě o nereálný svět, se kterým uživatel pracuje, anebo se v něm pohybuje. Typické jsou hlavně počítačové hry založené na tomto principu. Virtualizace serverů spočívá v rozdělení jednoho fyzického stroje, respektive serveru, na několik dalších virtuálních. Všechny virtuální stroje jsou od sebe dokonale izolovány a v případě potíží s jedním budou ostatní fungovat zcela normálně, jelikož se problém nepřenese! Každý ze serverů má přitom určitý garantovaný výkon a nevyužitý fyzický výkon může být pohodlně přenesen na další virtuální server.

Základní výhody virtualizace

Hlavní devízou celého procesu je pochopitelně maximální úspora nákladů na provoz. Když běží 20 fyzických serverů na minimální výkon, zaplatíte docela tučné částky za elektrickou energii. Jestliže budete mít pouze jeden výkonný fyzický server a 20 virtuálních, budou celkové výdaje za elektřinu mnohem nižší! Samozřejmě se obejdete i bez velké místnosti, v níž jsou stroje uloženy. Postačí jen minimální prostor. Logicky snížíte i náklady na chlazení a ICT. Instalace je naprosto jednoduchá a zabere několik málo minut.

Spolehněte se na specialisty

Jestliže jste se rozhodli pro rozdělení na virtuální servery, využijte služeb společnosti IT Done s.r.o. zabývající se spravováním a optimalizací IT infrastruktury v různých podobách od klasických desktopů až po datacentra.
Virtualizace serverů

Foto zdroj: www.itdone.cz

reklama: