www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 01/20/2019 - 13:03
V sobotu 19.1. skončil odpočet, který začal běžet ve všech televizích nacházejících se v budovách ve hře fortnite. Odpočítával dobu, kdy ve 20 hodin vybouchla velká sněhová koule nad místem ve hře zvaném Polar Peak. Na místě koule se objevil The Ice King, který vzápětí na celý ostrov poslal ledovou bouři. Sedmá sezóna této hry nazvaná Battle Royale tak přešla do ledového období. Ledový král totiž zakryl celou mapu sněhovou přikrývkou. Jak to vypadalo přesně ve 20 hodin se můžete podívat na videu hráčky Lena0000, která příchod The Ice Kinga natočila.


Ledová doba přinesla i do hry módy Ice Storm a také vrátila zombiky. Jsou velmi podobné těm z Fortnitemares na svátek Halloween. Po ostrově několik minut po začátku zápasu vyrostou ledové krystaly, ze kterých se zjevují ledová monstra. Ta nejen že napadají hráče, ale také ničí jeho stavby. Pozor házejí i ledové koule. Nejlépe jdou ničit kuší, která se také do hry vrátila. Zejména v posledních fázích hry jsou ledová monstra velmi dotěrná a velmi často rozhodnou o tom, kdo se stane poslední přeživší a získá Victory Royale. Je však pozitivní, že po zabití těchto vetřelců získáte štít a občas z nich vypadnou i užitečné předměty jako zbraně nebo náboje.

Nové Ice Storm Challenges

Módy Ice Storm přinesly do hry také nové výzvy nazvané Ice Storm Challenges. Umožňují hráčům získat nejen herní XP, ale také exkluzivní kosmetické doplňky. V první řadě za 6 splněných výzev dostanou velmi povedený wrap na zbraně v modro černé variantě. Jako finální odměna po splnění všech třinácti výzev je ledový Glider, určený primárně pro skiny The Ice King a Ice Queen.

Ice Storm challenges umožňují hráčům získat nejen herní XP, ale také exkluzivní kosmetické doplňky. V první řadě za 6 splněných výzev dostanou velmi povedený wrap na zbraně v modro černé variantě. Jako finální odměna po splnění všech třinácti výzev je ledový Glider, určený primárně pro skiny The Ice King a Ice Queen. První dvě výzvy jsou dostupné hned, další se budou odemykat během následujících pěti dní. Nejedná se zatím o nic těžkého. V první výzvě musíte zabít 250 ledových monster a v druhé musíte monstrům způsobit 5000 damage pomocí výbušných zbraní jako je například raketomet nebo granát. Jak dlouho výzvy celkově zůstanou pro hráče dostupné zatím není jisté.

Fortnite

Každých příbližne 70 dní ve Fortnitu vyjde nová sezóna. Každá sezóna je něčím tématická (např. Halloween, Vánoce, vesmír) a zpravidla přináší změnu mapy (nejčastěji se změní nějaká nepopulární a nudná lokace nebo část mapy) a nový Battle Pass. Momentálně je ve Fortnitu 7. sezóna, která začala 5. prosince 2018 a skončí pravděpodobně 28. února 2019, jedná se zatím o nejdelší sezónu. Přibyly v ní skiny na zbraně a na vozidla. Velký ledovec narazil na začátku do klasické Fortnite mapy a jedna třetina mapy je pod sněhem. Byla také přidána letadla. V lednu se zakryla mapa ledem celá. V prosinci 2018 byl také přidán creative mode, kde má každý hráč svůj ostrov, kam může pozvat jiné hráče a kde si může dělat prakticky cokoliv od miniher až po boje s jinými hráči.

reklama: