www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 05/08/2023 - 09:41

Jde o výstavní plochu před vaším domem, kterou si chcete nejen vyšperkovat, ale zároveň si prodloužit soukromí z interiéru do exteriéru. Aby vám na stůl se snídaní nekoukali zvídaví sousedé i kolemjdoucí. Venkovní terasa slouží k relaxaci, setkávání s přáteli, proto ji věnujte dostatečnou péči.

Terasová prkna pro váš domov

Vybíráte terasu? Jakou podobu bude mít? Jde o plochu kolem domu, která je zhotovena většinou ze dřeva. Jde o materiál krásný, odolný a má dlouhou životnost. Takže zapotřebí jsou terasová prkna. Ta tvoří chodník, schody, molo u bazénu, obložení atd. Ze stejného materiálu se zhotovuje i přístřešek, abyste měli před domem komfortní sezení, kam nebude pražit slunce ani nebude pršet. Jak se taková terasa staví? Stačí si najmout profesionální firmu, která vám zajistí vše potřebné. Pro začátek si rozmyslete, z jakého materiálu prkna budou. Nabízí se nejen klasické dřevo, ale i WPC prkna ze směsi pilin a recyklovaného plastu. Nejde tak o živý materiál, tudíž se jim nemusíte věnovat péči v podobě natírání apod. Navíc se nemusí kvůli nim kácet stromy.

Venkovní terasy: K čemu slouží terasové distanční podložky?

Nejde o pouhou pokládku dříví, před samotnou realizací se musí zajistit pevnost odkladu, aby se vám terasa nerozjížděla či jinak nebortila. Je tak zapotřebí více komponentů. Mezi ně patří terasové distanční podložky, které zjednoduší celou montáž, ale hlavně chrání dřevo tam, kde nejvíc hrozí vlhkost. V místech, kam se dostane voda, ale hůř se vypaří. To je například v místě v místě spoje, kde jsou k sobě části pevně přitisknuté, takže voda nemá kam unikat. Distanční podložky, které mají vylepšenou ventilaci, umí vytvořit takovou skulinu, že mokré dřevo rychleji uschne. Distanční podložky umí také vymezit spáru mezi prkny, což právě usnadní montáž. A znáte rektifikační terče na dlažbu? Ty umí srovnat terén, pokud máte nestabilní podloží. Kdo vám s terasou pomůže? Společnost Gardina.cz vám poskytne veškerý sortiment k vybudování moderní a praktické terasy, která bude okrasou vašeho domova.

 

reklama: