www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 02/02/2018 - 15:35

Odpočinek je pro lidský organismus velice důležitý. Během spánku se regeneruje fyzické a duševní zdraví. Pokud se každé ráno probouzíte s palčivými bolestmi zad, ve většině případů nebývá na vině nemocný pohybový aparát, ale nesprávně zvolená matrace. Výrobci zavádí na trh s matracemi stále nové modely, jejichž vlastnosti korespondují s požadavky náročných zákazníků. V následujících řádcích se podíváme, jak vybrat variantu, která bude vašim zádům maximálně vyhovovat.

Populární jsou matrace z líné pěny, nicméně své místo v ložnicích neztratily ani pružinové variace. Důležité je, aby jednotlivé zóny poskytly páteři optimální oporu, až potom nebudete trpět nepříjemnými bolestmi.

Matrace z líné pěny

Výbornými vlastnostmi se pyšní matrace z takzvané líné pěny, jež se dokážou dokonale přizpůsobit tvaru těla. Společnosti navíc před několika lety vyvinuly revoluční způsob výroby visco-elastických pěn, které slibují stabilitu a maximální komfort. Vedle klasických materiálů, jako jsou pěny, se ještě nabízí pružiny, latex anebo BIO pěny, jež se v posledních letech těší obrovské oblibě.

Vybrat si můžete z pestré škály rozměrů. Jestliže máte atypickou velikost postele, většinou společnosti nabízí možnost výroby přímo na míru.

Jak vybrat matraci, abyste neudělali chybu?

Při výběru matrace pro zdravé spaní byste měli dbát na několik základních faktorů, přičemž tím prvním by rozhodně neměla být cena. Zrovna matrace je věc, na které se nevyplatí šetřit, protože se od ní odvíjí vaše fyzické zdraví. Zvolte spíše osvědčené výrobce, již mají pozitivní reference a recenze.

Zvolit byste měli matraci podle toho, kolik vážíte, protože je zřejmé, že stokilový člověk potřebuje něco jiného než šedesátikilový. Dále druh matrace závisí na tom, jaký máte rošt, protože například pružinové varianty se nehodí na lamelové rošty.

reklama: