www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 05/21/2020 - 17:06

Biokrby se začínají těšit velkému zájmu. A není se ani čemu divit. Protože je na ně hezký pohled, stávají se zajímavým prvkem zahradní architektury. Ony toho však zvládají mnohem víc, než je neotřelý a především velmi uklidňující pohled do plápolajícího ohně.

Aby zahrada byla harmonická, měly by v ní být zastoupeny tři prvky: voda, dřevo a oheň. Skvělá je proto kombinace vodního jezírka, potůčku či fontánky, dřevěné terasy, altánku nebo jiného dřevěného atributu a ohně plápolajícího například v zahradním krbu. A proč zrovna biokrb? Z mnoha důvodů.

Biokrby do exteriéru i interiéru

Biokrb je v podstatě lihový krb, tedy krb, ve kterém plameny vznikají spalováním biolihu. Biokrby dělíme na interiérové a exteriérové. Hlavní jejich výhodou je, že k jejich provozu nepotřebujete komín. Tudíž se z ohně můžete těšit třeba i v paneláku. Seznam jejich předností však je mnohem delší. Pojďme si je proto projít.

Biokrby různých designů i rozměrů

Na trhu se setkáte s biokrby různých designů, rozměrů i provedení. Sice vás moc nezahřejí, ale atmosféru v prostoru určitě navodí. A o tu v případě venkovních krbů jde především. Na pohled venkovní biokrb vaší zahradě či terase dá naprosto novou dimenzi. Zcela zavrhovat bychom výhřevnost biokrbů však také neměli. Stále v nich totiž dochází k hoření plamene, který v pozdních večerních hodinách v závislosti na vzdálenosti od něj při posezení na zahradě rozhodně nahradí silnější svetr.

Princip hoření v biokrbu

Biokrby, kterým se také říká krby bioethanolové či ekologické, fungují na principu spalování biolihu (bioethanolu). Ano, správně, jedná se o alkohol, jehož spalováním se do atmosféry uvolňuje vodní pára a oxid uhličitý. Jeho množství je však zanedbatelné a zdraví neškodné. S jistou mírou nadsázky lze prohlásit, že množství zplodin, které vyprodukuje jeden biokrb středních rozměrů, se rovná zplodinám vypuštěným dvěma svíčkami.

Dbejte na bezpečnost

I přesto je vhodné místnost s biokrbem průběžně větrat. Rizika venkovních biokrbů jsou v tomto smyslu téměř nulová. Stále však u nich dochází k manipulaci s ohněm, k níž je třeba přistupovat s maximální obezřetností. S každým ohněm je spjato jisté bezpečnostní riziko, které není na místě podceňovat. Žádný oheň by proto neměl být ponechán osudu a bez dozoru, a biokrby nejsou výjimkou. Stejně tak by jejich obsluha měla být zapovězena malým dětem, které jsou stále vystaveny rizikům popálení. Stejně jako my dospělí.

Zaměřeno na výkon

Co se výkonu biokrbu týče, tak ten přímo ovlivňuje velikost jejich hořáku. Čím větším hořákem vás biokrb disponuje, tím vyššími plameny vás bude obšťastňovat. U některých modelů navíc jejich velikost si máte možnost sami regulovat.

Venkovní biokrby na zakázku

Krásné venkovní biokrby, bioohniště a topeniště vhodné na terasy a do zahrad najdete například v portfoliu e-shopu vesardi.cz. V nabídce jsou opravdu luxusní malá topeniště, která bez problémů postavíte na zahradní stůl, ale i větší krby, které se stanou dominantou vaší terasy. Jedná se o zakázkovou výrobu, takže počítejte s o něco delšími dodacími lhůtami. Počkat se vám však v tomto případě opravdu vyplatí.

 biokrby

reklama: