www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 09/06/2018 - 09:22

Před příchodem jednorázových plenek se používaly pouze látkové. V posledních několika letech se však spousta maminek k látkovým plenkám vrací, protože jejich používání vyjde levněji, jsou ekologičtější a dětská pokožka je perfektně snáší. Ovšem některé maminky nevkládají do látkových plenek důvěru, protože si o nich myslí něco, co není zdaleka pravda.

1. S látkovými plenkami je spousta práce

Když se řeknou látkové plenky, maminky si jako první představí desítky látkových plen, které musí oprat, pověsit, vyžehlit a poskládat. Většina moderních látkových plenek se však už nemusí vyvařovat, dokonce ani žehlit, ani skládat, a tím je údržba mnohem jednodušší. Zabere sotva půl hodiny týdně.

2. Látkové plenky jsou nehygienické

Opak je pravdou. Při praní na šedesát stupňů se zlikvidují veškeré baterie. Zároveň se plenky nezmuchlají, a tím pádem je nemusíte žehlit. Doporučuje se žehlit je pouze v okamžiku, kdy dítě trpí na plísně a opruzeniny.

3. Miminku bude v létě horko

Při používání jednorázových plenek je teplota varlat o 1,1 stupně vyšší, jak ukázala studie, kterou provedla Univerzita Christiana Albrechta v Kielu. U holčiček se mohou objevit i gynekologické problémy. U látkových plenek však taková rizika nehrozí. Přestože má dítě na sobě několik vrstev, uvnitř plenky je optimální teplota, tudíž varlata miminek se nepřehřívají.

4. Látkové plenky jsou nekomfortní

Sehnat se dají plenky takzvané all in one (AIO), u nichž už nemusíte používat horní kalhotky, a tím pádem se dají používat stejně komfortně jako jednorázové plenky.

Jestliže si tedy chcete koupit látkové pleny a udělat zásobu, než se vám narodí miminko, podívejte se do nabídky obchodu https://www.obchod-latkovepleny.cz/pleny/. Vybrat si můžete hned z několika variant.

Látkové plenky

reklama: