Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 01/05/2015 - 05:45
Dakar 2015 začal a na startu jsou opět čeští kamionisté a motocyklisté. Na videu se můžete podívat na to, jak vypadala přejímka kamionu Man Aleše Lopraise (Tatru musel nechat doma) a také její start do závodu v Buenos Aires. „Místní fanoušci to prožívají velmi emotivně a nikdy nezklamou! Jsou milí, vřelí a tak je průjezd rampou opravdu silným zážitkem. V ulicích jich bylo přes milion,“ popsal atmosféru Aleš Loprais. V neděli se už jelo naostro, i když kamiony absolvovali jen měřený úsek dlouhý 175 km.

Aleš Loprais i Martin Kolomý zajeli první etapu výborně a umístili se na shodně na 3 místě se ztrátou 47 vteřin. Dojeli i všechny další kamiony i přesto, že zejména tříčlenný Bonver Dakar Project měl problémy. Jednomu kamionu nešel alternátor a druhému ventilátor a proto se přehříval. Kazach Artur Ardavičus dojel třináctý, Tomáš Vrátný jednadvacátý a Robert Jan Szustkowski sedmatřicátý. Neztratila se ani posádka žlutočerného Liazu. Martin Macík, Miloslav Janáček a Michal Mrkva do cíle nakonec dorazili patnáctí.

Výborně si na motorce vedl David Pabiška. Dojel na 30 místě se ztrátou 7:39 minuty. Další naši - 39. Klymčiw -9:52, 72. Veselý (všichni ČR/KTM) -20:22, 82. Gottvald (ČR/Husqvarna) -21:31, 88. Engel (ČR/KTM) -22:47.