www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 01/08/2018 - 16:27

Plánujete zásahy do interiéru a chcete ušetřit trochu místa? Právě to je jeden z důvodů, proč se podívat na dveře využívající posuvnou technologii. Hodí se téměř kamkoliv a mohou vám ušetřit překvapivě hodně starostí. Jaké jsou jejich další výhody? To vám prozradíme v tomto článku.

Výhody posuvných dveří

Jistě všichni znáte běžné křídlové dveře, které vyžadují poměrně dost prostoru pro otevírání. Naštěstí ale existují posuvné dveře. Jejich výhodou je právě nenáročnost na prostor, kdy se křídlo posouvá do strany podél stěny, případně do zabudovaného pouzdra. Díky tomu ušetříte cenné místo v malých interiérech i všude tam, kde vám toto řešení přijde lepší. Jedná se například o vytvoření elegantního předělu mezi jídelnou a obývacím pokojem. Nabízí také bezpečnost pro malé děti a zvířata, kdy je eliminováno skřípnutí do pantů, případně přibouchnutí při průvanu.

Dvě technologická řešení

U posuvných dveří si můžete zvolit ze dvou technologií uchycení. Jedná se o montáž do stavebního pouzdra, které se stane součástí stěny a vyžaduje větší stavební úpravy. Druhou variantou jsou závěsné kolejnice, kdy dveře pojíždí podél stěny, takže instalace je nenáročná a jednoduchá. Hodně záleží na tom, jak velké změny plánujete a co všechno chcete změnit při přestavbách.

Kritéria výběru

Konkrétní vybrané posuvné dveře by měly dokonale zapadat do vašeho interiéru. To znamená, že musí sedět rozměry, což je první důležitý bod výběru. Následuje estetická stránka, kdy je vhodné zvolit barvu a provedení ladící k dalšímu vybavení a nábytku. Hodit se mohou i prosvětlující části, které pomáhají vytvořit světlejší interiér a nebrání vstupování světla ani při zavřených dveřích. Roli samozřejmě hraje i cena, kdy můžete ušetřit například při nákupu na internetu.

reklama: