www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 02/10/2017 - 11:48

Šumava je jedno z nejznámějších tuzemských pohoří . Pokud hledáte tipy na dobrou tuzemskou dovolenou pro dva, je právě Šumava jednou z možností, kde se nudit nebudete. Proč? Jelikož je mnoho míst, které určitě stojí za návštěvu. Podívejte se s námi na to, jaká při své dovolené nesmíte minout. Jak sami zjistíte, lákadel je tolik, že vám na ně jenom těžko bude stačit jeden jediný den. Naštěstí i v tom vychází Šumava vstříc a možností ubytování je v tomto pohoří více než dost.

Šumava

Zřícenina hradu Rabí

Šumava není nutně spojena jenom s přírodou, ale i s historií. Pokud ji toužíte poznat, nenechte si ujít zříceninu hradu Rabí. V první řadě proto, že se nejedná jenom o největší zříceninu v tomto pohoří, ale jde o největší zříceninu v České republice. I to je důvod, proč tento středověký hrad postavený na germánských základech osobně navštívit. Samozřejmostí je možnost zvolit si několik prohlídkových okruhů, v rámci kterých lze navštívit jak nejvyšší místo hradu, tak i to nejnižší sklepní podlaží.
Rábí

Hrad Kašperk

U unikátních hradů ještě zůstaneme. I hrad Kašperk má totiž svůj unikát. Je nejvýše položeným hradem v České republice. Nachází se v nadmořské výšce 886 metrů nad mořem. To samo o sobě slibuje jak jistotu zajímavé cesty, tak hlavně nádherných výhledů do okolí. Hrad určitě nezaujme jenom svými prohlídkovými okruhy a expozicemi. Pokud na Šumavu vyrazíte v létě, můžete se těšit třeba i na atraktivní divadelní představení přímo na nádvoří.
Kašperk

Hrad Švihov

Ten sice není ani největší, ani neleží nejvýše, ale to neznamená, že nepatří mezi unikátní místa celé Šumavy. Hrad Švihov je totiž unikátní pro svůj opevňovací vodní systém, který sloužil jako velmi důmyslná a efektní ochrana. Lákadlem je i jeho historie, protože byl založen už v roce 1480. A pokud nic z toho není to, co hledáte, nemusíte zoufat. Lákadlem hradu je také fakt, že se zde v roce 1972 natáčela slavná pohádka Tři oříšky pro Popelku. Pokud ji máte rádi, můžete se dostat do stejných míst, jako hlavní hrdinové pohádky. Hrad zaujme i svou polohou s ohledem na to, že kolem něho vede celá řada cyklostezek, stejně jako klasických turistických cest. Máte jistou, že při své cestě napříč Šumavou na něho zcela jistě narazíte.
Švihov

Vodopád Bílá Strž

Pojďme na přírodu , jelikož i ta je důvodem, proč se dovolená pro dva na Šumavě rozhodně může vydařit. Jedním z míst, které rozhodně nesmíte minout, je vodopád Bílá strž. Jedná se o největší vodopád na české straně tohoto pohoří. Skrz jednotlivé kaskády padá voda z výšky zhruba třinácti metrů. Unikátem tohoto místa je rozhodně i vybudovaná vyhlídková terasa, díky které lze celou krásu pozorovat z ideálního a hlavně i bezpečného místa. Přímo do míst samotného vodopádu se přirozeně nesmí, a to hlavně z důvodu ochrany přírody.
Vodopád Bílá Strž

Vrcholek Pancíř

Pokud milujete nádherné výhledy do okolí, bude pro vás Šumava rozhodně dokonalým rájem. Míst, kam můžete vyrazit, je celá řada. Mezi ta, která byste si rozhodně neměli nechat ujít, patří zcela jistě vrcholek Pancíř. Jeho vrchol leží v nadmořské výšce 1 214 metrů nad mořem. Jakmile na něho vyjdete, můžete si najít řadu skvělých míst, nebo můžete vystoupat po několika desítkách schodů na postavenou menší rozhlednu, která je součástí turistické chaty. Kromě toho, že můžete vidět krásy samotné Šumavy z české strany, nechybí ani možnost nahlédnout do přilehlého Bavorska, na stranu druhou. Pokud máte štěstí na počasí, můžete vidět dokonce i zasněžené vrcholky Alp. V souvislosti s tímto místem dodejme, že kdo není sportovně příliš založený, může využít lanovky, která vás až na vrchol vyveze. Jinak je samozřejmě možnost jít po svých, nebo vyjet vrchol na kole. Více zajímavých tipu pro dovolenou na Šumavě naleznete zde.

Vrcholek Pancíř

Foto zdroj: www.nadrybnikem.eu

reklama: