www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 09/23/2017 - 10:23

Milujete exotiku, romantiku, dechberoucí perly přírody a potápění? Dejte přednost dovolené v království jménem Maledivy. Ostrovní stát ležící v Indickém oceánu na jihu Asie je vlastně bludištěm 19 korálových atolů. Výjimečnou krásu najdete jihozápadně od pobřeží Indie a Srí Lanky. Maledivy jsou složeny asi z 1196 ostrovů, ale obydleno je jich asi 200. Působivé je hlavní město, Male, ale také Hithadhoo a Fuvammulah. Klíčovým příjmem státního rozpočtu je právem cestovní ruch.

Proč zrovna Maledivy?

Na dovolenou na Maledivy můžete vyrazit nejlépe od srpna do dubna. Těšte se nejen na kontrasty přírody, fenomenální odpočinek u moře a romantiku. Pochutnáte si na rybách, rýži, evropské kuchyni a kořeněných jídlech. Za zmínku stojí tematické bufety, indický, maledivský anebo čínský. Pokud si myslíte, že budete ubytováni v přepychových hotelech, jste na omylu. Čekají na vás exkluzivní bungalovy a vily umístěné pod palmami. Veškeré turistické destinace mají k dispozici centrum vodních sportů, takže vás nemine potápění, nebo projížďka na katamaránu. V potápěčských školách lze zapůjčit výbavu na šnorchlování.

S čím ještě počítat?

Po příjezdu se nemusíte bát toho, že se nedomluvíte. Druhým úředním jazykem je angličtina, vzdělávají se především mladí lidé. V resortech lze domluvit za poplatek výlety, jako jsou pozorování delfínů či ostrovů, rybaření. Počítejte s lázeňskými službami, nechybí masáže ani zkrášlovací procedury. Večer patří diskotékám a místnímu folklóru. Rodiny s dětmi i zamilované páry si ihned zamilují maledivské pláže s jemným pískem, zátokami i palmami. Nesmí vám uniknout ani pozorování korálových útesů a podmořského života. Maledivy si oblíbili i potápěči, adrenalin je na pořádku dne. Musíme zmínit i perfektní podmínky pro plachtění a poznání jedinečné kultury.

Maledivy

reklama: