www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 01/08/2018 - 20:28
Pan doktor Pavel Smutný se nedávno stal držitelem ocenění rytířský Řád umění a literatury za mimořádný přínos francouzské kultuře. Za co přesně mu byl řád udělen a proč se vůbec udílí? Na to se teď společně podíváme.

Cenné ocenění

Aby dostal nějaký Čech ocenění z Francie, se nestává každý den. 19. listopadu se to však povedlo již zmiňovanému doktoru Smutnému. Obdržel ho z rukou francouzského velvyslance Rolanda Galharague. Jako důvod bylo uveden dlouhodobý zájem o kulturu ve Francii, z nějž nejvíce vyčnívá barokní hudba a mecenášské aktivity. JUDr. Pavel Smutný je spoluzakladatelem a současně presidentem nadačního fondu Bohemian Heritage Fund, jež se snaží podporovat perspektivní kulturní projekty, především ty z oblasti výtvarného umění a hudby. Řád umění a literatury má tři stupně - rytířský, důstojnický a komandérský, přičemž rytířský v minulosti obdrželo již několik českých osobností, například Bohumil Hrabal, Věra Chytilová či Václav Havel. Po jejich bok se nyní Pavel Smutný zařadil. Sám si rytířského řádu umění velmi cení, považuje ho za motivaci k pokračování ve svých aktivitách stejně jako každý do konce úspěšné dotažený projekt.

Chci se dozvědět více!

Doktor Smutný je úspěšný podnikatel, advokát a mecenáš. Na jeho osobních stránkách naleznete základní životopis, stejně jako na jeho LinkedIn. Zároveň si můžete přečíst o veškerých aktivitách a projektech pana doktora, jejichž sponzorem se stal. Rozhodně zajímavou částí jsou mediální výstupy v podobě článků a rozhovorů. V nich se můžete seznámit s filosofií zajímavého člověka. Být dnes mecenášem umění totiž není úplně běžné, jelikož investorům z výdajů neplynou žádné zisky. Pavel Smutný však chce umění podporovat, protože to považuje za povinnost movitějších lidí, kteří by měli pomoci nemajetným umělcům.

reklama: