www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 08/23/2018 - 18:08

Zatímco v horkých letních dnech se o důležitosti dostatečného příjmu tekutin mluví a píše poměrně hodně, v zimním období stojí pitný režim poněkud stranou pozornosti. Na dostatečný příjem tekutin bychom přitom měli dbát po celý rok v zájmu našeho zdraví i duševní svěžesti. Ale jakým tekutinám se raději vyhnout?

Základní zásady pitného režimu

Hrozbu pro štíhlou linii a hlavně slinivku představují slazené limonády, které navíc ani neuhasí žízeň. Podobně je tomu i v případě džusů v krabici, které se sice snaží tvářit zdravě, ale ve skutečnosti nejsou ničím jiným než sladkou vodou s uměle doplněným vitamínem C.

Ani nápoje s obsahem kofeinu se nedají do pitného režimu počítat, právě naopak! Nejen káva, ale i nejrůznější energetické nápoje, které navíc obsahují velké množství cukru, odvádí vodu z těla. Jistá opatrnost je na místě i v případě některých čajů, které sice mohou zahnat žízeň, ovšem vzhledem k obsahu teinu organismus také odvodňují.

Obyčejnou vodu nic nenahradí

Někdo nedá dopustit na balenou vodu a spoléhá na její kvalitu i obsah minerálů, ale špatné skladování ji může znehodnotit. A jak si stojí obyčejná kohoutková voda? Kohoutková voda je samozřejmě pečlivě kontrolovaná, ale i její kvalitu lze zlepšit pomocí speciálních ionizačních přístrojů, které ji snadno přemění na vodu zásaditou, kyselou nebo neutrální. Zásaditá voda, určená ke konzumaci, napomáhá chránit buňky před volnými radikály a předčasným stárnutím. Kyselá voda, která v domácnosti skvěle poslouží jako slabá dezinfekce, není ke konzumaci vhodná, neboť způsobuje nadměrnou únavu a snížení obranyschopnosti.

Další potřebné informace o ionizaci vody získáte v internetovém obchodě Přístroje pro zdraví, kde najdete celou řadu dalších užitečných pomocníků, které vám pomohou stravovat se podle zásad zdravého životního stylu.

reklama: